Analistler Bitcoin’in Düşüş Tehlikesini Atlatmadığını Düşünüyor

Geçtiğimiz günlerde 12 bin dolar seviyelerini test eden Bitcoin, 11 bin dolar bandına geri döndü. Şu an 11 bin 528 dolardan işlem gören Bitcoin, analistlere göre düşüş tehlikesini atlatmış değil.

Bir süredir 12 bin doları zorlayan Bitcoin 11 bin 200 dolara kadar gerileyip sonradan 11 bin 500 dolara çıktı. Bitcoin birkaç gündür 11 bin bandında varlığını korumaya çalışıyor. Kurumsal yatırımcının desteğini çekmediği Bitcoin’in düşüş tehlikesi geçmiş değil. Geleneksel piyasalardaki hareketliliğin kripto para piyasasına yansıması çok uzun sürmüyor. Dolayısıyla altın ve dolarda yaşanacak sert bir hareketlilik Bitcoin fiyatını da harekete geçirebilir.

Bitcoin’in harekete geçip geçmeyeceği belli olmasa da bazı altkoinlerin harekete geçtiğini gördük. Özellikle dün YAM Finance cephesinden gelen haberlerin ardından DeFi piyasası büyümeye başladı. Birkaç haftadır istikrarlı bir şekilde büyüyen DeFi dünyasının parlayan yıldızlarından biri Chainlink oldu. Bir ayda %120’den fazla kazanç sağlayan Chainlink (LINK) bugün de yeni bir rekor kırdı.

Analistler Ne diyor?

Altkoin piyasası şimdilik iyi durumda gözükse de Bitcoin’in durumu biraz daha belirsiz gibi görünüyor. Kripto para piyasalarını yorumlayan analist Jonny Moe, Bitcoin’in düşüş tehlikesini atlatmadığının altını çizdi. Bitcoin için yaptığı eski analizlerinde bu düşüşü öngördüğünü hatırlatan Moe, ilerleyen zamanlarda Bitcoin’in fiyatını korumaya çalışacağını söyledi.

 

Başka bir analist olan DonAlt ise Bitcoin için durumun kötü gözüktüğünü ama 11 bin doların altına düşmemesinin umut verdiğini söyledi. DonAlt Bitcoin’in 11 bin doların altına inmemesi gerektiğini aksi halde bu düşüşün devam edeceğini belirtti.

 

Reply