Belçika Finansal Yetkilileri, 14 Dolandırıcı Kripto Para Platformunu Kara Listeye Ekledi – Kriptopara Dolandırıcılığı

Belçika’nın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA -FINANCIAL SERVICES AND MARKETS AUTHORITY ), kriptopara dolandırıcılığı platformu olarak işaretlediği internet sitelerine 14 adet yeni web sitesini daha ekledi. Aldatıcı ve sahte kriptopara borsası olarak yayın yapan web siteleri gün geçtikçe çoğalıyor ve büyüyor. Belçika Finansal Yetkilileri’nin bugüne kadar verdiği çaba ile kara listeye aldığı site sayısı 113 adet.

Kriptopara Dolandırıcılığı

2016 yılından bu yana FSMA; kripto para dünyasında tehdidin ciddiyetinin altını çizmek için yerel yatırımcılara bir dizi yazılı uyarının yayınlanması konusunda kara liste uygulaması ile olağanüstü bir adım atmış oldu. Kriptopara dolandırıcılığı gibi aldatıcı sitelere karşı FSMA, yine 2016 yılının Temmuz ayında, yatırımcılara paralarını Avrupa ve Asya’nın bazı bölgelerinde popüler olan bir kripto paralı ponzi şeması olan OneCoin‘e koymalarını tavsiye eden bir bildiri yayınladığını bildirmişti.

Cryptocurrency Scam Blacklist

FSMA bildirisine göre, son eklenen 14 internet sitesi aşağıdaki gibi:

www.ajassetmanagement.com
www.cabinet-finsbury.com
www.capital-coventry.com
www.capital-secure.com
www.capitalmarketing-internationalltd.com
www.cashlesspaygroup.com
www.cobber-finance.com
www.conseil-premium.com
www.cryptomonaies.com
www.direct-ep.com
www.epargnecapital.com
www.gbe-capital.com
www.moneo-invest.com
www.phoenix-gm.com

Belçika’nın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA)

*** Dolandırıcı kriptopara listesinin, kriptopara yatırımcıları tarafından düzenli olarak takip edilmesi önem arz ediyor. Kara liste güncellendikçe kriptohaber.net haber kanalımızdan duyurmaya devam edeceğiz.

Reply