Binance CEO’sundan Rekor Açıklaması: 2017’yi Bile Geçti!

Kripto para devi Binance, Aralık 2017’den sonra yeni bir rekor kırdı. Binance piyasada yaşanan hareketlilikle birlikte daha önce hiç olmadığı kadar fazla site trafiği almaya başladı. Binance CEO’su bunun yeni bir rekor olduğunu duyurdu.

Bitcoin fiyatı dün 12,000 dolar seviyesini aşıp 12,200 dolara doğru yükselmeye başladı. Bu sırada XRP gibi altkoinler de değer kazandılar ve kripto para piyasasının toplam değeri 382 milyar dolara kadar yükseldi. Kripto para piyasasında yaşanan bu hareketlilik, ticaret hacmi bakımından sektörün en büyük borsası olan Binance’e de yansıdı.

Aralık 2017’den Bile Fazla

Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz akşam bir duyuru yayınladı ve borsada yeni bir rekorun kırıldığını açıkladı. Changpeng Zhao borsanın “rekor düzeyde trafik aldığını”, sitedeki yoğunluğun Aralık 2017’dekinden bile fazla olduğunu söyledi. Zhao ayrıca “bunun nasıl sonuçlanacağını merak ettiğini” belirtti.

Binance cephesinden gelen bu rekor açıklaması kripto para yatırımcılarını umutlandırmaya başladı. Alp Işık gibi isimler olayı yakından takip ettiklerini gösteren tepkiler verdiler. Bu arada Crypto Michael olarak tanıdığımız Michael van de Poppe gibi analistler, bunu “boğa piyasasının içinde olduğumuzun” bir göstergesi olarak yorumladılar.

Binance Rakiplerine Fark Atıyor

Changpeng Zhao önderliğindeki Binance şu anda kripto para dünyasının açık ara en büyük borsasıdır. Birçok farklı ülkeden hizmet veren Binance rakiplerine gerek ziyaretçi sayısı gerek ticaret hacmi bakımından fark atıyor.

CryptoCompare tarafından yapılan araştırmalara göre Binance temmuz ayı genelinde toplamda 68.4 milyar dolarlık hacim elde etti. Binance’in en yakın rakipleri OKEx ve Huobi Global ise sırasıyla 44.1 milyar ve 23.5 milyar dolarlık hacim yakaladılar.

Binance geçen ay toplamda 68.4 milyar dolarlık ticaret hacmi elde etti. Binance’i 44.1 milyar dolarla OKEx ve 23.5 milyar dolarla Huobi Global takip etti. Listede bunların ardındansa 13.3 milyar dolarla Kraken ve 10.1 milyar dolarla Coinbase yer aldı. Binance aylık ziyaretçi sıralamasında da rakiplerinin üstünde yer aldı. ICO Analytics tarafından derlenen verilere göre borsa temmuz ayı içerisinde 24.9 milyon kez ziyaret edildi. Binance’i 22.5 milyon ziyaretçiyle Coinbase; 6.9 milyon ziyaretçiyle BitMEX takip etti.

Reply