Bitcoin 2021 Yorumları

Çıktığı yıldan beri yatırım piyasası da dahil olmak üzere pek çok piyasayı alt üst eden bitcoin gelecek yıl da merak konusu olmaktadır.

Bitcoin 2020 Yılını Nasıl Geçirdi?

2020 yılında yaşanan pandemi sebebiyle pek çok yatırım aracı ve para birimi gibi bitcoin de son derece olumsuz etkilendi. Özellikle Avrupa ve Amerika genelinde hastalığın hızla yayıldığı Mart ayında bitcoin değeri 7000 USD seviyelerine kadar düştü.
Bu dönemde piyasalarda yüksek seviyede güvensizlik oluşması bitcoinin tercih edilmemesine sebep oldu. bütün bunlara rağmen son derece sağlam bir alt yapıya sahip olduğunu kanıtlayacak şekilde yüksek seviyelere yeniden tırmanış yapan bitcoin yılın son çeyreğine 11.000 USD seviyesinde giriş yaptı

2021 Yılında Bitcoin İçin Beklentiler Nasıl?

2020 yılında yaşanan düşüşten sonra hızlı bir toparlanmaya giren bitcoin 2021 yılında yükselişine devam etmesi beklenen kripto para birimlerinden biri. 2021 yılında bitcoinin nasıl bir yükseliş sergileyeceği hakkında farklı düşünceler olsa da pek çok yorumcu yükseliş gerçekleşmesi konusunda hemfikir

.
özellikle 2020 yılının Haziran ayından itibaren değerlenme sürecine giren ve belirli dalgalanmalar dışında sürekli olarak istikrarını koruyan bitcoin 2021 yılı için de yatırımcıları ümitlendiriyor. Öyle ki bitcoinin 2021 yılının son günlerinde 200.000 USD’den işlem göreceğini bekleyen yorumcular bile var. Elbette ki bu tahmin son derece uçuk ve sürpriz niteliğinde olsa da genel olarak izlenimin ne olduğunu gösteriyor.

Bitcoin İçin Nasıl Bir Yükseliş Bekleniyor?

Bitcoin deki yükselişin hangi noktaya kadar olacağını kesin olarak bilmek imkansız. Yapılan analizlere göre pek çok yorumcu bitcoinin yükselişe geçmeden önce yeniden bir düşüş trendi izlemesini öngörüyor. Bu düşüş trendinde hangi değerlere kadar devam edecek bilinmese de kuvvetli tahminler bitcoin yükselişe geçmeden önce 9.500 USD seviyelerine kadar gerileyebileceğini söylüyor.

Bu seviyeden sonra tüm dünyada bir boğa koşusuna çıkması beklenen bitcoin için belirlenen bir üst limit yok. 2020 yılının ekim ayında 11.000 USD seviyesinde işlem gördüğü de düşünülürse bitcoin için 2021 yılının sonuna doğru 15.000 USD seviyelerine yaklaşma ihtimalini düşünmek saçma olmayacaktır.

Reply