Bitcoin 24 Saat İçinde İkinci Kez 16 Bin Dolar Rekorunu Kırdı

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saatte son 2 yılın rekor seviyesi 16 bin dolara çıktı fakat burada karşılaştığı direnç ile 15 bin 750 dolara kadar geriledi. BTC şimdi ise 16 bin dolar barajını bir kez daha devirdi.

Bitcoin yükseliş rallisine devam ediyor. BTC fiyatı şu an 16 bin 120 dolara kadar tırmandı. Bitcoin son 7 günde %14’ten fazla, son 24 saatte ise neredeyse %5 artış gösterdi. Bitcoin piyasa değeri ise 300 milyar dolara dayandı.

Bitcoin dün geç saatlerde Ocak 2018’den beri göremediği 16 bin doları göğüslemeyi başararak bir son 2 yılın rekorunu kırdı. Ardından güçlü bir direnç ile karşılaşan ve buradaki varlığını uzun soluklu hale getiremeyen lider koin, küçük bir düzeltme ile 15 bin 700 dolar sularına geri döndü.

Fakat bu gerilemeye yeniden güçlü bir yükseliş trendi ile karşılık veren Bitcoin, 16 bin doları geri almayı başardı. BTC fiyatı 16 bin dolar seviyesinde oldukça güçlü bir direnç ile karşılaşıyor. Direncin bu kez tam anlamıyla kırılıp kırılamayacağı ise merak konusu oldu.

Twitter ne dedi?

  • Kripto para analiz ve veri platformu ICO Analytics haberi “2 yıllık rekoru kırıldı” diyerek duyurdu. 
  • CoinGecko “finansal özgürlük” vurgusu yaptı.
  • Hollandalı analist ve trader Crypto Michael “inanılmaz” dedi.
  • BTC için S2F modelinin yaratıcısı PlanB 16 bin dolarlık ekran görüntüsü paylaştı. 
  • Crypto Rand, 16 bin 100 – 16 bin 300 dolarlık seviyeye dikkat çağrısında bulundu.
  • Kripto para yorumcusu CryptoBull, %20 oranında bir yükselişle tüm zamanların rekorunun kırılacağını vurguladı.

Reply