Bitcoin Destekçisi Elon Musk, Artık Warren Buffett’dan Daha Zengin!

Tesla CEO’su Elon Musk‘ın serveti geçtiğimiz Cuma günü ciddi bir sıçrama yaparak Musk’ı en zengin insanlar listesinde üst sıralara götürdü. Musk, elde ettiği bu servet artışı sayesinde ünlü Bitcoin eleştirmeni Warren Buffett’ın kişisel varlığını geçmeyi başardı.

Tesla hisselerinin %11 artması, Musk’ın servetinde 6,1 milyar dolarlık artışı beraberinde getirdi. Bloomberg’in aktardığı bilgilere göre şu an Musk’ın net serveti 70,5 milyar dolar olarak görülüyor. Daha önce Musk ile atışan Warren Buffett’in servetinin ise Koronavirüs sürecinde yaşadığı kayıplar nedeniyle 69,2 milyar dolara gerilediği biliniyor.

SpaceX’in kurucusu bunun yanı sıra Oracle Corporation’ın CEO’su Larry Ellison’ı da geride bırakmış oldu. Bloomberg’in aktardığı bilgilere göre Tesla hisselerinde yaşanan artış Musk’ın ABD içerisinde en yüksek maaşlı CEO olmasını da sağladı. Musk bundan yaklaşık iki yıl önce yaptığı anlaşma sayesinde sadece Cuma günü 595 milyon dolarlık maaş elde etmeyi başardı.

Bitcoin’e İnananların Artıyor

Warren Buffett hem Bitcoin eleştirmeni birisi, Musk ise Bitcoin destekçisi birisi olarak anıldı. Musk’ın servetinin zamanla Buffett’ın servetini sollaması ise değişimin gerçekleşmekte olduğunu gösteriyor. Musk, sadece 2.500 dolarlık Bitcoin yatırımına sahip olduğunu belirtse de bu teknolojiye inandığını ifade etmişti.

 

Reply