Bitcoin Fiyatı Binance’te 100 Bin Doları Gördü!

Bitcoin’in Binance’teki fiyatı borsada yaşanan bir hata yüzünden 100 bin dolara kadar yükseldi.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde oldukça hareketliydi. Önce 12 bin doları aşan BTC fiyatı daha sonra 10 dakikadan kısa bir süre içerisinde 1.300 dolar değer kaybetti ve 11 bin doların altına kadar düştü. Bitcoin daha sonra yeniden 11 bin doların üstüne çıksa da bu süreç içerisinde birçok vadeli işlem yatırımcısı zarar etti.

Binance’te Garip Gelişme

Son birkaç saat içerisinde vadeli işlem piyasasında yaşanan tek ilginç gelişme bu değildi. Kripto para dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan Binance’te de oldukça ilginç bir şey yaşandı.

Bitcoin’in Binance’in vadeli işlem borsası olan Binance Futures’taki fiyatı kısa süreliğine 100 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere Binance Futures’taki çeyreklik BTC/USD sözleşmelerinde 99 bin dolar seviyesi aşıldı:

Bitcoin Binance Futures’ta 100 bin doları gördü

Binance CEO’sundan Açıklama

Binance CEO’su Changpeng Zhao bu konu hakkında kısa süre içerisinde bir açıklama yaptı. Bir kullanıcının hesabında bir sorun yaşandığını ve bu hesaptan aynı anda birden fazla işlem emri girildiğini söyleyen Zhao; yukarıda gördüğümüz grafiği düzeltmeyi düşündüklerini söyledi. Dolayısıyla ilerleyen zamanlarda bu grafiğe baktığımızda BTC’nin 100 bin dolara kadar çıktığını göremeyebiliriz.

Reply