Bitcoin Fiyatı Bir Saat İçerisinde Yüzlerce Dolar Düştü

Bugün sabah saatlerinde 9 bin 500 doların üstünde seyreden Bitcoin kısa süre önce 8 bin 900 dolara kadar düştü.

Bitcoin fiyatı bugün 17:00 sularında hızlı bir şekilde düşmeye başladı. 9 bin 300 doların biraz üstünde olan Bitcoin fiyatı sadece 1 saat içerisinde 9 bin doların altına geriledi.

Scott Melker gibi kripto para analistleri bugün piyasaya belirsizliğin hakim olduğunu söylemiş, Bitcoin’in ne yönde ilerleyeceğinin belli olmadığını vurgulamışlardı.

Bitcoin’in bu belirsizliğin ardından aşağı yönde hareket etmesi özellikle vadeli işlem yatırımcılarını ağır etkiledi. Datamish verilerine göre BitMEX’te sadece 1 saat içerisinde 20 milyon dolarlık uzun pozisyon tasfiye edildi.

Sırada Ne Var?

Bitcoin fiyatı 8 bin 900 dolar seviyesine düştükten sonra yeniden 9 bin 100 dolar seviyesine geldi. Fakat Wolfe’un deyimiyle Bitcoin için tehlike çanları çalmaya devam ediyor.

Bu sırada Crypto Michael 9 bin 100 dolar seviyesinin Bitcoin için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekiyor. Onun görüşlerine göre Bitcoin’in bu seviyenin altına inmesi bir sonraki hedefin 8 bin 200-8 bin 500 dolar bölgesi olacağı anlamına gelecek.

Yerli kripto para analistlerinden Aydın Gür ise 9 bin 100 dolardan ziyade 8 bin 800 dolara işaret ediyor ve Bitcoin bu seviyenin altına inmediği müddetçe “pozitif bakışını koruyacağını” söylüyor.

Reply