Bitcoin Fiyatı Yeniden 10 Bin Doların Üstünde!

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’in fiyatı kısa süre önce yeniden beş haneli sayılara çıktı.

Kısa süre önce 9 bin 500 dolar barajını aşan Bitcoin bugün öğlen saatlerinde ani bir atağa kalktı ve 10 bin dolar seviyesine doğru ilerledi. Bitcoin’in geçtiğimiz gün akşam saatlerinde 9 bin 700 doları aşması zaten birçok kişiyi şaşırtmıştı. Bitcoin’in bunun üstüne bir de 10 Haziran tarihinden sonra ilk kez 10 bin dolara kadar çıkması ise büyük bir şoka yol açtı.

Bitcoin’in günlük grafiği

10 Bin Dolar Görüldü

Bugün paylaştığımız bir yazıda Tuur Demeester’in Bitcoin fiyatıyla ilgili paylaştığı görüşlere yer verdik. Bitcoin’in büyük bir hareketliliğe hazırlandığını söyleyen Demeester Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde yükselişe geçebileceğine işaret etti. Buna benzer bir yorum Byzantine General’dan da geldi.

Bitcoin fiyatı analistlerden bu gibi yorumlar yaptıktan kısa süre sonra yükselmeye başladı. Bitcoin’in yeniden 10 bin doların üstüne çıkmış olması birçok kripto para yorumcusunu şaşkına uğrattı.

Sıradaki Hedef Ne?

Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesini yeniden aşmasıyla birlikte yatırımcılar umutlanmaya başladılar. Şu ana dek altkoinlerle ilgili birçok kritik yorumda bulunan Bozokcoin, Bitcoin’in sıradaki durağının 10 bin 200 dolar olabileceğini söylüyor.

Sosyal medyada Le Public olarak tanıdığımız analist de Bitcoin fiyatında 10 bin 250 dolar seviyesine işaret ediyor ve buranın “önemli bir direniş bölgesi” olduğunu vurguluyor. Onun görüşlerine göre Bitcoin’in günü bu seviyenin üsütnde kapatması halinde “yükseliş trendi” başlayacaktır.

Yine yerli kripto para yorumcularından olan Fidelitas Lex ise geçtiğimiz günlerde ilk YouTube videosunu paylaşarak Bitcoin’de 10 bin 500 dolar seviyesine işaret etti.

Reply