Bitcoin ve Altın, Bu Gelişmeyle Eski Günlerine Dönebilir

Bitcoin ve Altın fiyatları kısa süre önce sert bir gerileme yaşasa da bunların ralli şansının tam olarak bitmediği bilinen bir gerçek. Özellikle Koronavirüs salgını ve bunun zaten çatırdayan ekonomik düzen üzerindeki etkileri, BTC ve Altın için yükselişin fitilini ateşleyen temel etken olmuştu.

DTAP Capital’in kurucu ortağı olan Dan Tapiero ise bir süredir durgun olan dijital ve fiziksel altın fiyatlarında yeniden hareketlilik görülebileceğini belirtti. Mevcut makroekonomik trendin BTC ve Altın lehine olduğunu ima eden Tapiero, uzun vadeli Altın yatırımcısı olduğunu da sık sık belirtmekte.

ABD’nin Çaresizliği, Bitcoin ve Altın Fiyatlarının Yararına

Federal Rezerv tarafından yapılan açıklamaya dikkat çeken Tapiero, aslında her şeyin ortada olduğunu düşünüyor. Tecrübeli isme göre ticari gayrimenkul krizi yüzünden faiz oranlarının düşük seviyelerde tutulması zorunlu bir hareket gibi gözüküyor. ABD’de bu piyasanın 16 trilyon değerinde olduğuna dikkat çeken Tapiero, 80’lerin sonundan beri ilk defa bu sektörde ayı piyasası görüldüğünü vuruladı.

Yaşanan %50 fiyat düşüşü ile 8 trilyon doların uçtuğunu vurgulayan ünlü isim, faiz oranlarının ise daha fazla düşüş olmaması için %0 bandında tutulacağında iddialı.

Tabii ki faizlerin sıfır bandında tutulması Bitcoin ve Altın için kesinlikle olumlu bir gelişme. İnsanlar bu sefer hazine tahvilleri veya direkt mevduat getirisi yerine uzun vadeli Altın veya dijital altın yani Bitcoin alımına hız verebilir.  Belki de bu gelişme BTC için yeniden 20.000 dolar bandına yükselişi sağlayabilir.

Reply