Bitcoin ve Ethereum Yatırımcıları Dikkat: Piyasa Harekete Geçti

Kripto para piyasası geçtiğimiz son yarım saat içerisinde bir hayli hareketliydi. Bitcoin fiyatı özellikle Tether tarafından gelen haberlerin ardından harekete geçmeye başladı. Bu sırada Ethereum da 400 dolar seviyesini zorlamaya devam ediyor.

Piyasa Yine Hareketlendi

Bitcoin fiyatı 85.000 liraya kadar çıkıp TL bazında yeni bir rekor kırdı. Fakat Bitcoin bununla yetinmeyip yükselmeye devam etti ve şimdi 86.000 lira seviyesini zorluyor. Dolar bazında konuşacak olursak Bitcoin’in yeniden 12.000 doları test etmeye başladığını söyleyebiliriz.

Günlük BTC grafiği

Bu sırada Ethereum fiyatının da hareketlenmeye başladığını gördük. 400 doların üstünde kalabilmek için mücadele veren Ethereum şu an için 400 dolar seviyesinin altına inmiş durumda. Fakat Ethereum gün boyunca bu seviyeyi test etti ve bu mücadelesini sürdürüyor.

Günlük ETH grafiği

Tether’dan Haber Var

Kripto para piyasası özellikle Tether’dan gelen haberlerin ardından hareketlenmeye başladı. Whale Alert tarafından paylaşılan bilgilere göre Tether birkaç dakika önce 200 milyon USDT bastı ve bunu piyasaya sokmaya başladı.

Bu sırada gün içerisinde Binance’e gönderilen yüklü miktardaki USDT’lerin de Tether Treasury’ye geri döndüğünü gördük. Tam olarak neden yapıldığı bilinmeyen bu işlemle birlikte Tether’ın kasasına 100 milyon USDT girmiş oldu.

Piyasada yaşanan tek hareketlilik Tether ile ilgili değildi. Whale Alert’ün aktardığı bilgilere göre Ethereum kullanıcılarını da yakından ilgilendirebilecek bir işlem yapıldı. Bu bilgilere göre kime ait olduğu bilinmeyen iki cüzdan arasında 70.000 ETH’lik bir işlem yapıldı. 27.8 milyon dolarlık bu dev işlem için ödenen işlem bedeli ise 1.27 dolar oldu.

Reply