Bitmain’de Olaylar Durulmuyor: 10.000 Bitcoin Madencilik Cihazı Çalındı

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından birkaçına sahip olan  ve aynı zamanda madencilik donanımı üreticisi olarak bilinen Bitmain, 2018 yılından beri bir türlü işlerini yoluna koyamadı. 2018 yılında yaşanan Bitcoin Cash savaşları sonrasında CEO Jihan Wu‘nun devamlı olarak hatalı davranışlar yapması şirketi de kötü etkiledi.

Bitmain’in Kaybı Çok Büyük

Daha sonra şirket içi çekişme arttı ve Jihan Wu ile kurucu ortak Micree Zhan’ın güç gösterileri başladı. Şu an için kazanan Micree Zhan gibi gözükse de bu durum yakında değişebilir. Bitmain tarafından yayınlanan yeni bir bildiriye göre ise Bitcoin madencilik devinin başı şimdi de hırsızlarla dertte.

Bitmain, toplamda 10.000’e yakın Bitcoin madencilik cihazının (ASIC) çalındığını ve çok ciddi ekonomik kayıp ile karşı karşıya olduğunu açıkladı. Çalınan cihazların S9 modelinden T17 modeline kadar birçok farklı ürünü içerdiği belirtiliyor. Madencilik devi geçtiğimiz Haziran ayında ürettiği son model T19 cihazlarını göndermeye başladığını açıklamıştı ve çalınan cihazlar arasında bunlar yer almıyor gibi gözüküyor.

Bitmain, bu ekipmanların ikinci el piyasasında çalınacağını ancak her birinin sahip olduğu seri numarasının bunların yakalanması için kullanılabileceğini belirtti. Yatırımcıların ikinci el cihazlara karşı dikkatli olması gerektiğini belirten Bitmain yönetimi, çalıntı cihazları bulanların bunu polise bildirmesini talep etti.

Reply