BitMex CEO’su Arthur Hayes İstifa Etti: Başa Kim Geldi?

BitMEX tarafından yayınlanan duyuruya göre şirket CEO’su Arthur Hayes hakkında açılan dava sonrası istifa etti. BitMEX’in bağlı olduğu 100x adlı şirketin geçici CEO’luğunu Vivien Khoo üstlenecek.

Bitcoin türev borsası BitMEX, ABD’de şirket aleyhinde açılan davanın ardından yönetim değişikliğine gitti. BitMEX CEO’su Arthur Hayes kendisi hakkında açılan davanın ardından 100x Group CEO’luğundan istifa ettiği açıklandı. Bu süreç içerisinde BitMEX CEO’luğuna 2019 yılından beri şirketin COO’luğunu üstlenen Vivien Khoo atandı.

Dava sonrası yönetim değişti

ABD’deki Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Komisyonu (CFTC) geçen hafta BitMEX hakkında bir dava açtı. Davada şirket kurucuları Arthur Hayes, Samuel Reed ve Ben Delo; KYC/AML yasalarını ihlal etmekle suçlandı. ABD’li kolluk kuvvetleri bu davanın ardından şirket kurucularından Samuel Reed’i tutukladılar.

BitMEX kurucuları, kendileri hakkında açılan davanın ardından şirketteki görevlerinden ayrıldılar. 100x Group tarafından yapılan açıklamaya göre Arthur Hayes CEO’luk, Samuel Reed ise CTO’luk görevini bıraktı. Bir diğer kurucu olan Ben Delo’nun da şirketteki yöneticilik rolüne son verildi. Hakkında şirket kurucuları ile birlikte dava açılan İş Geliştirme Müdürü Greg Dwyer’ın ise izne çıkarıldığı öğrenildi.

Günlük işlemler normal seyrinde devam

BitMEX ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre borsanın günlük işlemleri normal seyrinde devam edecek. Bu işlemler her zamanki gibi şirketin teknolojik kadrosu tarafından yürütülecek. Bu arada şirketin müşteri ilişkilerinden sorumlu olan Ben Radclyffe bundan böyle kurumsal ilişkiler tarafından daha aktif bir rol üstlenecek.

BitMEX borsasının bağlı olduğu 100x Group’un başkanı olan David Wong, şirketin “en yüksek standartlarda hizmet vermeyi” sürdüreceğini açıkladı. 100x Group olarak büyümeye ve gelişmeye devam edeceklerini açıklayan Wong, borsa içerisindeki Kullanıcı Doğrulama Programı’nın da gelişim aşamasında olduğunu duyurdu. Borsa yöneticileri hakkında dava açılmasının sebebi bu programın yeteri kadar iyi şekilde uygulanmamış olmasıydı.

Reply