Bloomberg Analisti: 2020’de En Çok Yükselecek Varlıklar Hangileri?

2020 yılı diğer yıllar  gibi bir başlangıç yapsa da Mart ayı itibariyle neredeyse bütün dünya ve finans sektörü değişti. 12 Mart tarihinde görülen sert düşüş, Bitcoin, altın, gümüş, dolar ve akla gelebilecek neredeyse her varlığı etkiledi.

Buna rağmen fiziki altın ile Bitcoin’in ciddi bir toparlanma elde ettiği görüldü. Lider kripto para birimi yeniden 10.000 dolar bandına yükselirken ONS Altın da 1.800 dolar seviyelerini zorlamaya başladı. Buna rağmen BTC’nin yeniden 9.000 dolar altına inmesi ve ONS Altının tökezlemeye başlaması, yatırımcıların kafasında soru işaretleri oluşturdu.

Bitcoin ve ONS Altın Zirvede

Bloomberg Intelligence analistlerinden Mike McGlone ise 2020 yılında en çok yükseliş edecek varlıkların Bitcoin ve altın olabileceğini ifade etti.

McGlone konu hakkında yayınladığı tweet’inde BTC ve altının daha fazla fiyat yükselişi için altyapı oluşturmakta olduğunu ifade etti. 2020 yılındaki yükseliş adayları arasında altın ve Bİtcoin’in üst sıralarda olduğunu belirten McGlone, şu an düşük fiyatlardan BTC alımının yararlı olabileceğini de ima etti.

Eğer BTC analistlerin tahmin ettiği gibi 2020 yılının sonuna doğru bile yükselişini sürdürürse, 14.000 dolar seviyesinin üstüne çıkılması mümkün olabilir.

Reply