Bloomberg Analisti Açıkladı: Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Bloomberg Intelligence’ın tahminleri ile şaşırtmayan analisti Mike McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin‘in son günlerini yorumladı ve yeni analizini paylaştı.

McGlone’a Göre Bitcoin Yükselişi Sürecek

Bilindiği üzere Bitcoin 2 Haziran tarihinde sert bir darbe yiyerek yeniden 10.000 doların altına indi ve yatırımcıların beş haneli seviyenin tadını çıkartmasını engelledi. McGlone ise ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının devam etmesi durumunda bunun Altın için iyi, emtialar için ise kötü olacağını vurguladı.

McGlone açıklamasının devamında lider kripto para birimi Bitcoin’in ise aynı altın gibi sınırlı bir arza sahip olmasından dolayı yükselmeye ve borsa veya hisse senetlerinin tam tersi doğrultuda ilerlemeye devam edeceğini düşündüğünü vurguladı.

McGlone, toplamda 21 milyon Bitcoin olmasının aşırı arz problemine ve sınırsız para basmaya karşı bir sigorta olduğunu ifade ederek, hem mevcut ekonomik belirsizliğin hem de sınırsız parasal genişlemenin Bitcoin’e yarayacağını ima etmiş oldu.

Tabii ki kendisine katılmayan kişiler de mevcut ancak McGlone bundan haftalar önce yaptığı yükseliş tahmininde haklı çıkmış ve takipçilerini sevindirmişti.

Reply