Bloomberg Bitcoin İçin Alım Sinyali Verdi

Bloomberg, son 7 günde %6’nın üzerinde toparlanma gösteren Bitcoin için GTI Küresel Güç Göstergesi doğrultusunda alım sinyali verdi. Gösterge en son alım sinyali gösterdiğinde Bitcon değeri yaklaşık 2 katına çıkmıştı.

GTI Küresel Güç Göstergesi grafiğine göre Bitcoin cephesi için olumlu gelişmeler kapıda. Bloomberg tarafından yayınlanan göstergede Bitcoin için alım sinyalleri görüldü. Hem GTI Göstergesi hem de Bloomberg tarafından öne sürülen birçok göstergeye göre Bitcoin’in bir sonraki hedefi 2020 yılının en yüksek değeri olabilir. Bitcoin bu alım sinyallerinin etkisi ile fiyatını 12 bin dolar barajının üzerine çıkarabilir.

bitcoin-alım

En Son Mart Çöküşünde Alım Sinyali Vermişti

GTI Küresel Güç Göstergesi en son Bitcoin için alım sinyalini mart ayında vermişti. Bu dönemde tüm dünyada etkili olan koronavirüs etkisi ile Bitcoin fiyatı 4 bin dolar bandına gerilemişti. Sinyal verildikten sonra, sadece 5 ay içinde Bitcoin fiyatı 12,400 dolara kadar çıktı.

Pandemi sürecinde insanların Bitcoin’in daha güvenilir olduğuna artan inancı ile BTC, altın gibi güvenli bir yatırım aracı olarak görülmeye başladı. İnsanlar enflasyon ve doların değer kaybından kaçmak için altına oranla daha yenilikçi ve kolay buldukları Bitcoin’e yöneldiler. Voyager Digital CEO’su ve kurucu ortağı Steve Ehrlich, Bitcoin’in böyle bir yükseliş trendine giren fiyatının, yatırımcının BTC’yi küresel ekonomiye karşı bir önlem olarak görmesini yansıttığını belirtti. Bireysel yatırımcının yanı sıra, giderek daha fazla kurumsal yatırımcı Bitcoin’e geçiş yaptı.

Reply