Bloomberg Bitcoin’in Yükselişinin Tepe Noktasını Açıkladı

Bloomberg’in yıl ortası raporu, lider kripto para birimi Bitcoin için net bir fiyat tahminine sahip olması yönüyle oldukça ilgi çekiyor. Bitcoin fiyatı son 2 gündür oldukça hareketli ve yatırımcılar boğanın gelip gelmediğini düşünüyor.

10.500 dolar direncinin kırılması boğa sinyali olsa da Bitcoin’in tam olarak haftalık kapanış yapması bekleniyor. Bloomberg’in yıl ortası raporunda ise Bitcoin’in yakında 12.000 dolara kadar yükselebileceği vurgulanmakta.

Raporda, Bitcoin ağının temelleri ile ilgili verilerin, BTC’ye olan ilginin arttığını gösterdiği vurgulanmakta. Bloomberg’in dikkate aldığı önemli bir indikatör ise aktif Bitcoin adreslerinin sayısı olarak biliniyor. Bloomberg, aktif cüzdan adresleri sayısında sert bir düşüş ve trend kırılması yaşanmazsa, Bitcoin’in 12.000 dolar seviyesinin bile üstüne çıkabileceğini tahmin ediyor.

Bloomberg bunun yanı sıra Grayscale’in Bitcoin Trust fonunun veya GBTC’nin sahip olduğu fiyat farkının da spot piyasadaki Bitcoin fiyatına yaklaşmasının piyasa için olumlu olduğunu belirtti. 30 günlük verilere bakıldığında Trust’ın sahip olduğu fiyat farkının %20’ye gerilediğini belirten Bloomberg analistleri, bunun yeni yatırımcıların sektöre girmesiyle ilgili olduğunu vurguladı.

Gerçekten de bugünkü yükselişe bakıldığında Binance ve Coinbase kripto para borsalarının ciddi hacim artışları sergilediği görülüyor.

Reply