BTC Kağıt Cüzdan Nedir, Nasıl Yapılır?

Bitcoin sahibi olmak son derece avantajlı olsa da bazı sorumlulukları da beraberinde getirir. Yüksek miktarda değeri olan bu bitcoinleri saklamak için de geçerli yöntemler bulmak şarttır.

BTC Kağıt Cüzdan Nedir?

Kağıt cüzdan aslında offline cüzdan anlamına gelmektedir. Bitcoin sahibi kişilerin kullandığı soğuk cüzdan terimi de bunu nitelemek için oluşturulmuştur. Kağıt cüzdan kullanımı durumunda sahip olunan varlık hiçbir zaman dijital ortamla temas etmemiş olur.
Yüksek miktarlarda sanal paraya sahip olan kişiler hacklenme riski ile karşı karşıyadır. Bu riskten kurtulmak ve paraların hacklenerek çalınmasını imkansız hale getirmek için internet ile hiç temas etmemiş bir bitcoin cüzdanına sahip olmak en mantıklı seçeneklerden biridir

BTC Kağıt Cüzdan Nedir, Nasıl Yapılır

Kağıt Cüzdan Nasıl Oluşturulur?

Bu noktada kağıt cüzdan oluşturmak için yazılım kullanmak gerekmektedir. Yazılımlar hakkında yeterli bilgisi olan kişiler kendi yazılımlarını kısa sürede yazabilirler. Bu konuda yetkinliği olmayanlar ise internet üzerinden paylaşılan yazılımları kullanarak kısa sürede işlemlerini tamamlayabilirler.
Github adı verilen web sitesi üzerinden kağıt cüzden için uygun bir yazılım bulmak son derece kolay. Kısa bir araştırma ile en kolay ve güvenilir seçenekleri bulabilirsiniz.
Kağıt cüzdan oluşturulduktan sonra su ile temasından kesinlikle kaçınmak gerekir. Sonuçta su ile temas etmesi durumunda önemli miktarda hasar görmesi muhtemeldir. Bu nedenle kağıt cüzdanı saklarken su ile temas etmeyecek bir yerde saklamanız son derece önemlidir.

Kağıt Cüzdan Nasıl Kullanılır?

Sahip olunan miktarı ve güncel durumu takip etmek için kağıt cüzdan üzerinde bulunan genel anahtar kullanılabilir. Bu şekilde istediğiniz zamanda paranızın değerini sorgulayabilirsiniz. Bu işlem için dışını kapladığınız kağıt cüzdan üzerinde kaplamayı soymanız gerekecektir.
Kenarlarından bıçak ile kağıda zarar vermeyecek şekilde bir çizgi çekerek kaplamayı soyabilirsiniz. Kaplamanın olması kağıt üzerinde deformasyon oluşmasını engellediği için son derece faydalıdır. Kağıt kaplandıktan sonra direkt olarak su ile temas etmese de günlük hayatta oluşan nem ve ter gibi faktörlere maruz kalmaktadır. Bu durum kağıdın yıpranmasına ve üzerindeki yazıların silinmesine sebep olacağı için mutlaka dikkat edilmelidir.

Reply