BTC’ye Rekor Kırdırabilecek Gelişme Belli Oldu

Popüler kripto para birimi Bitcoin, 9100-9300 dolar arasındaki seviyeyi bu hafta geçti. Basın saatine göre fiyat 9585 dolar. Kripto para sektörü analistleri, bu seviyelerin BTC için çok kritik olduğunu ve burada yaşanacak yukarı yönlü güçlü bir fiyat hareketinin, BTC’yi tarihi zirvelere taşıyacağını düşünüyor.

Ralli Hazırlığı mı?

Bitcoin, Mart ayında 3800 dolara kadar düşmüştü. Bu düşüşten sonra toparlanmasını bilen BTC, birkaç defa 10 bin doların üzerine çıktı ancak bu seviyenin üzerine tutunmayı başaramadı.

BTC’nin şu anda işlem görmekte olduğu seviyelerin çok kritik olduğu ifade ediliyor. Analist Byzantine General, bu fiyatlarda çok ciddi bir akümülasyon olduğunu iddia etti. Analistin fikirlerine baktığımız zaman, BTC’nin bu seviyeleri geçmesi ve 10 bin doların üzerinde kalmayı başarması ile birlikte, fiyatta büyük bir artış gelebileceğini düşündüğünü görüyoruz.

Bir başka analiste göre uzun süreden beri grafikte görülen direnç çizgilerine çok yakın durumdayız. Bu direnç hattının 2017’nin Aralık ayında başladığı ve henüz kırılamadığı ifade ediliyor. Eğer olur da BTC haftalık grafiği bu kritik direnç seviyesinin üzerinde kapatırsa, o zaman büyük bir yükseliş daha yaşanabilir.

Reply