Coinbase, PayPal’dan Nakit Para Çekme İmkanı

Büyük Amerikan kripto borsası Coinbase, 14 Aralık’ta yayınlanan bir duyuruya göre, Paypal’dan ücretiz para çekme işlemini başlattı. An itibari ile Coinbase’in Amerikan merkezli nakit bakiyelerini Paypal’a çekebiliyorlar. Diğer ülkeler için aynı hizmetin 2019’da devreye alınacağı bilgisi de aktarıldı.

Paypal, Coinbase Entegrasyonu

Paypal ve Coinbase, ilk defa birbirine 2016 yılında entegre edilmişti. Coinbase kullanıcıları Bitcoin (BTC) satmayı başardılar ve fonlarını bir PayPal cüzdanına yatırmışlardı ancak entegrasyon teknik zorluklar nedeniyle sonradan sonlandırılmıştı.

Coinbase Paypal’dan ücretsiz para çekme imkanı

Devreye alınan bu hamle ile, Coinbase son birkaç ayda aktif olarak genişleyen hizmet yelpazesini daha da genişletmiş oldu. Borsa, bu ay 31 kripto para için ticaret desteği sağlama olasılığını keşfetmeye başladı.  Araştırmalar devam ediyor. Potansiyel yeni eklemeler arasında Ripple (XRP), EOS ve Cardano (ADA) bulunmakta.

Coinbase:

yerel bankalar ve düzenleyicilerle mümkün olduğu kadar çok sayıda yargı alanına girmek için çalışıyor olacak

 

Cointelegraph’ın Eylül ayında bildirdiği gibi, Coinbase daha fazla dijital varlığı daha hızlı listelemesine olanak tanıyacak yeni bir süreci açıkladı. Yeni kabul edilen süreçte Coinbase’de token vermek isteyen ihraççılar, daha sonra değişim ekibi tarafından dijital varlık çerçevelerine göre değerlendirilecek özel bir form kullanmak zorunda kalacaklar.

Kasım ayında, Coinbase kurumsal müşteriler için OTC ticaret başlattı. Coinbase’in satış müdürü Christine Sandler, OTC hizmetinin 2 Temmuz 2018’de başlatılan kurumsal yatırımcılar için bir hizmet kripto sorumlusu olan Coinbase Custody ile birleştirileceğini ortaya koydu.

Mart ayında PayPal, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile kripto para birimi ödemelerinin hızını artırmak için bir patent başvurusunda bulundu. Patent, tüketiciler ve tüccarlar arasındaki işlemler için bekleme sürelerini kısaltmak için ikincil özel anahtarların kullanımını içeren bir “Hızlandırılmış Sanal Para Birimi İşlem Sistemi” ni tarif etmektedir.

Reply