Coinbase’ten Çıkan On Binlerce Bitcoin Nereye Gidiyor?

Bu hafta rekor kırıp 24 bin doları gören Bitcoin, son dönemlerde kurumsal yatırımcıların odağında oldu. Microstrategy, Grayscale, Square gibi birçok dev şirket, geçtiğimiz aylarda BTC aldıklarını açıkladı ve kripto para piyasasında bu durum oldukça olumlu karşılandı. Bu sırada Coinbase, Microstrategy’nin 650 bin Bitcoin alımına aracılık ettiğini açıkladı. Yakın zamanda ise borsadan tekrar on binlerce BTC’nin çıktığı görüldü.

Kurumsal Bitcoin yatırımlarında en çok dikkat çeken isimlerden Microstrategy, 650 milyon dolar değerindeki Bitcoin alımı için Coinbase borsasını kullandığını açıkladı. Coinbase borsasından Brett Tejpaul, OTC sistemini kullanarak Microstrategy için başarılı bir şekilde BTC almayı başardıklarını aktardı. Şirketin siparişleri birkaç parça halinde alındı ve böylelikle kripto para piyasası üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratılmadı.

Coinbase borsasından on binlerce dolarlık BTC çıktı

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Coinbase cüzdanlarından çıkan Bitcoin miktarını gösteren grafik verilerine dayanarak 23 Aralık tarihinde borsadan yüklü miktarda BTC çıkışı olduğunu duyurdu. Borsadan gerçekleşen toplam Bitcoin çıkışı ise 24 bin seviyesinde.

Ki Young, kripto para borsası Coinbase’den çıkan BTC miktarını gösterirken “Kurumsal yatırımcılar Bitcoin almaya devam ediyor.” şeklinde bir yorum yaptı.

bitcoin-kurumsal
Coinbase borsasından çıkan BTC miktarını gösteren grafik.

Kurumsal yatırımcıların BTC üzerindeki etkisinin büyüklüğüne değinen Ki Young, on-chain (zincir üstü) verilere göre tezgah üstü (OTC) anlaşmaların devam ettiğinin görüldüğünü söyledi.

“Bitcoin için oldukça bullishim”

Konuyla ilgili 23 Aralık’ta da paylaşım yapmış olan Ki Young, Coinbase borsasından çıkan Bitcoin’lerin bir çeşit soğuk cüzdana taşındığını belirterek “Görünüşe göre Coinbase, kurumsal yatırımlar için OTC anlaşmasının ardından her müşteriye yeni bir soğuk cüzdan yapıyor.dedi. Birkaç gün önce Bitcoin’de boğa rallisinin henüz bitmediği üzerine analizlerini paylaşmış olan Ki Young, paylaşımında BTC için bullish olduğunu yineledi.

Reply