Crypto Michael: Bitcoin’de 10.200 Dolar Sonrası Volatilite Başlayacak

“Tam zamanlı kripto para analisti ve trader” olarak da bilinen Michael van de Poppe, yayınladığı güncel videosunda Bitcoin grafiğinde uzun süredir beklenen büyük hareketlerin ne zaman görülebileceğini açıkladı.

Bitcoin’de 10.200 Dolar Sonrasında Volatilite Artar

Twitter’da kullandığı adı ile Crypto Michael, uzun süredir sessiz olan Bitcoin’in 10.200 dolar direncine ulaştıktan sonra çok sert hareketler sergileyebileceğini ifade etti. Bitcoin’in alçalan formasyondan kurtulduğunu ve bu hareketini noktaladığını belirten analist, artık kademeli olarak gidişatın değişeceğini belirtti.

Bitcoin’in aynı grafik üzerindeki benzer noktaları test edeceğini belirten analist, bu sebeple 10.200 dolar ile 9.000 dolar seviyelerinin bir hayli önemli olduğunun altını çizdi. Analist Bitcoin’in 9.160 dolar desteğini kaybetmemesi gerektiğini ve en önemli noktanın şu an bu olduğunu vurguladı. Aksi taktirde tekrar ayı piyasasının yaşanabileceğini ifade eden Michael, böyle bir durumda fiyatın 8.000 dolar bandına iğne atacağını da açıkladı.

Altcoin piyasasını da yorumlayan tecrübeli isim, Bitcoin 10.000 dolar altında kaldıkça altcoin’lerin herhangi bir baskı altına girmeyeceğini ve fiyatın yükselmeye sürebileceğini vurguladı. Altcoin’ler özellikle son aylarda ciddi yükselişlerle gündeme geldi ve Cardano ile Chainlink’in yaşadığı artış Bitcoin yatırımcılarını tam anlamıyla pişman etti.

Reply