Efsanevi Yatırımcı Bill Miller’dan Bitcoin’e Övgüler

Efsanevi yatırımcı Bill Miller, sınırlı Bitcoin arzına karşı talebin giderek artmasına atıfta bulunarak; BTC dayanıklılığının her geçen gün daha iyiye gittiğini söyledi.

Ünlü fon yönetici ve hayırsever Bill Miller, CNBC’ye verdiği röportajda kripto para sektörü yükselmeye devam ederken Bitcoin‘in de gücüne güç kattığını dile getirdi. Bitcoin fiyatı bu ay yaklaşık %43 artış gösterdi; yıl geneline bakıldığında ise bu oran %100’ü dahi aşıyor. Miller açıklamalarında Bitcoin’in sıfıra düşme ihtimalinin her geçen gün azaldığını da belirtti.

Miller: Bitcoin geçen yılın, son 5 yılın ve hatta son 10 yılın en iyi varlığı 

Miller Value Partners’ın kurucusu Bill Miller, BTC için geçen yılın, son beş yılın ve sın 10 yılın en iyi performans gösteren tek varlık olduğunu söyledi. Miller, “Bitcoin’in hikayesi aslında çok basit; tamamen bir arz-talep olayı” şeklinde açıklamalarda bulundu. Efsane yatırımcı Bitcoin arzının yılda yaklaşık %2.5 artmasına karşılık talebin çok daha hızlı tırmandığını da ekledi. Miller toplam BTC arzının ise bir yerde sabit kalacak olmasından dolayı da avantajlı olduğunu vurguladı.

Bill Miller, Bitcoin’in geçmişten günümüze fazlaca dalgalanma gösterdiğini inkar etmese de, şu an gücünün her geçen gün arttığını düşündüğünü söyledi. Miller’a göre Bitcoin’in sıfıra düşme ihtimali daha önce hiç olmadığı kadar düşük. Miller açıklamalarında, her büyük bankanın ve yüksek net değere sahip firmanın sonunda Bitcoin’e ya da altın gibi ona benzer bir varlığa mecbur kalacağını düşündüğünü dile getirdi.

Bill Miller kim ve Bitcoin hakkında düşündükleri neden önemli?

Bill Miller Amerikalı bir yatırımcı, fon yöneticisi ve hayırseverdir. Şu an 70 yaşında olan Miller, dünyanın en ünlü yatırım şirketlerinden ClearBridge Investments LLC’nin yan kuruluşu olan Legg Mason Capital Management’a uzun süre baş yatırım sorumlusu gibi önemli roller üstlendi. Üniversite eğitimini ekonomi ve felsefe alanlarında yapan Miller daha sonra kendi şirketi Miller Value Partners’ı kurdu.

Yönetimde olduğu 15 yıl boyunca Legg Mason Capital Management Value Trust after-fee getirilerinin S&P 500 endeksini bile sollamasını sağlayacak kadar yetenekli bir yatırımcının Bitcoin’i desteklemesi, piyasa tarafından çok önemli bir gelişme olarak görülüyor. Çünkü Miller gibi yatırım ve finans alanlarında şöhrete sahip bir yatırımcı, Bitcoin için bilinirliği arttıracak bir etken olarak varsayılıyor. Aynı zamanda Miller’ın Bitcoin ile ilgili olumlu açıklamalarda bulunması, onun fikirlerine göre yatırım tercihini yönlendirebilecek çok sayıda yatırımcının Bitcoin ve kripto para alanına girmesi anlamına gelebilir.

Reply