Ethereum Düşüşe Mi Geçiyor?

Son haftalara damga vuran Ethereum (ETH) geçtiğimiz iki haftalık süreçte değerini ikiye katlayarak 415 dolara kadar çıkmayı başardı.  Ancak bu yükseliş çok uzun sürmedi ve ETH/USD paritesi tekrar 379 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yatırımcılar ve yorumcular ise bu gerilemenin 300 dolara kadar ulaşacağını iddia ediyor.

ETH’daki hareketliliği doğru okuyabilmek için Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları da değerlendirmek gerektiğini belirten analistler, ETH’nin daha da düşeceğini ön görüyor. Kripto para analisti Cryptovast, attığı tweet ile Ethereum’un Fibonacci geri çekilme seviyesine göre 300 dolara kadar düşeceğini belirtti.

 

Kripto para yorumcusu TraderXO, ETH’nin düşeceği ihtimaline dikkat çekerek, “Bitcoin’in orta vadeli direncini kırdıktan sonra uzun vadeli dirençte 12 bin doları göreceğine inanıyorum. O zaman kadar Bitcoin ve ETH’nin daha düşük fiyatlara geri dönmesini bekliyorum” dedi.

ETH’de Bitcoin Etkisi

Bitcoin, piyasadaki hareketliliğe rağmen değerini 11.500 dolarda korumayı başardı. Çoğu analist için Bitcoin’in 11.500 dolar ve üzerindeki destek noktalarında kendini koruması çok önemli. Analistlere göre bu durum, Bitcoin’in yükseliş trendini yakalamaya başladığının işareti anlamını taşıyor.

Bitcoin’in yükseliş sebepleri arasında Amerika’nın Koronavirüs kapsamında dağıttığı teşvik ödemeleri birinci sırada gösteriliyor. Bunun USD/BTC işlem çiftinde yükselişi getirebileceği de vurgulanmakta. Bu yükselişin Ethereum üzerindeki etkisinin olumlu mu olumsuz mu olacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Reply