Fon Yöneticisi Açıkladı: Bitcoin Satıp Altcoin’lere Girmek Mantıklı Mı?

Bitcoin neredeyse 2,5 aydır yerinde sayıyor ve 9.000 dolar bandında sıkışıp kalmış durumda. Bitcoin’in bu durgunluğuna son haftalarda altcoin’lerin inanılmaz hareketliliği de eklenince, yatırımcıların ellerindeki BTC’leri satıp altcoin’lere giriş yapmaya başladıkları görüldü.

Bitcoin vs. Altcoin’ler

Özellikle 2017 yılının devamında görülen altcoin rallisinde bu eylemi yapan yatırımcılar ciddi kazançlar elde etmiş olsalar da şu an için böyle bir girişimi riskli olarak tanımlayanlar var. Dogecoin, Cardano ve Chainlink gibi kripto paralar kısa sürede ciddi artışlar yakalasalar da ünlü fon yöneticisi bunlara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Morgan Creek Digital‘in yöneticilerinden Jason Williams, şu an için Bitcoin satarak altcoin satın almanın çok ama çok riskli ve mantıksız bir iş olduğunu ifade etti.

Williams, bunu borsa yatırımı üzerinden örneklendirerek, tek bire hisseye odaklananların genellikle kaybeden tarafta yer aldığını, buna karşın direkt endekslere odaklananların kazanan tarafta yer aldığını vurguladı. Bitcoin ve altcoin’lerin de böyle olduğunu ifade eden tecrübeli isim, aslında hiçbir şekilde Bitcoin yatırımından vazgeçilmemesi gerektiğini ima etti.

 

Reply