Google Trendler 2018’in En Çok Sorulan Sorularından Birini Gösteriyor – ‘Bitcoin Nedir?’

Google, 2018 için en çok aranan kelime ve soru istatistiklerini yayınlamıştı ve geçen yılın en büyük sorusu “Bitcoin Nedir?” idi. Google Trends’e göre, “Bitcoin” terimi için yapılan aramalar 2017’den bu yana hızla düştü.

2017’de, Google’da aranan en büyük terimlerden biri, değerinin tüm yıl boyunca önemli ölçüde artmasıyla “Bitcoin” oldu. Ancak, tüm zamanların en yüksek seviyelerini takiben, bitcoin fiyatları 2018’de ciddi olarak düştü ve 17 Aralık 2017’ye kadar elde edilen kazançların yaklaşık yüzde 80’ini kaybetti. 2018’deki fiyat düşüşüyle birlikte teknolojiye olan ilgi de azalmaya bağlı olarak ivme kaybetti.

2018 için Google Arama sonuçlarında Google’ın Yılın zirvesine ulaşan bir kripto-para birimi ile ilgili sorgu vardı ve şöyle oldu: “Bitcoin nedir?

Kripto Para uygulamaları hala Trend

“[Bitcoin], para birimlerinin oluşturulmasını düzenlemek ve bir merkez bankasından bağımsız olarak fon transferini doğrulamak için şifreleme tekniklerinin kullanıldığı bir dijital para birimidir” diye açıklıyor Google Arama Motoru.

Cash App Ödeme Uygulaması

Bu günlerde insanlar Google trendlerinden ve Apple gibi diğer büyük şirketlerden gelen verileri görmeyi çok seviyor. California teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde 2018 üst düzey uygulama mağazası uygulamasını yayınladı. Cash App, bitcoin’i destekleyen ücretsiz ve popüler bir iPhone uygulaması. Bu hafta, Square tarafından geliştirilen Cash App, Apple’ın uygulama mağazasındaki Paypal gibi en iyi ödeme platformlarını da geride bıraktı.

Cash App

Coinbase uygulaması, 2018’de birden çok kez bir üst kripto para birimi uygulaması olmuştur. Birçok kripto para birimi, yine de Google Play Store’daki en popüler trend uygulamaları yakalamaktadır.

Reply