Grayscale Yönetiminde Artık Yarım Milyon Bitcoin Var

Dijital varlık yönetim şirketi Grayscale Bitcoin Trust ürünü ile, yönetimi altındaki BTC sayısını açıkladı. Şirket Bitcoin yatırım ürününde tam 500 bin BTC olduğunu kamuoyu ile paylaştı.

Dijital varlık yönetiminde küresel liderlerden biri olan Grayscale Investments, Twitter hesabından paylaştığı duyuru ile Bitcoin bombası patlattı. Grayscale yönetimi altındaki Bitcoin sayısının 500 bini geçtiğini açıkladı. 500 bin Bitcoin’in toplam değeri ise dudak uçuklattı. Bitcoin fiyatı 16 bin 600 dolar sularındayken, yarım milyon BTC için toplam değer 8 milyar doları aşıyor.

Grayscale Investments bu sayıya şirketin Bitcoin yatırım ürünü, Bitcoin Trust ile ulaştı. 2013 yılında Digital Currency Group tarafından kurulan Grayscale Investments, Bitcoin Trust için “dijital altın çağında cesur bir fırsat” terimlerini kullanıyor.

Grayscale yönetimi altındaki tüm varlıklar 10 milyar dolara dayandı

Grayscale Investments Twitter hesabı üzerinden yeni paylaştığı gönderi ile yönetimi altındaki varlıkların net değerini açıkladı. 16 Kasım itibarıyla şirketin toplam AUM değeri 9.9 milyar dolar olarak duyuruldu. Grayscale Bitcoin Trust 8 milyar 355 milyon dolar ile şirket ürünleri arasında açık ara en çok AUM sağlayan ürün oldu. Onu hemen arkasında 1 milyar 174 milyon dolar ile Ethereum Trust izledi.

Şirket Grayscale Ethereum Classic Trust ile 64.7 milyon dolara hükmederken, Grayscale Litecoin Trust ile ellerinde 53 milyon dolarlık LTC bulundurduklarını açıkladı. Şirketin XRP ürünün ise 9.2 milyon dolarlık AUM değeri bulunuyor. Yönetimi altında yüksek değerde dijital varlık bulunduran diğer iki ürün ise 45.8 milyon dolar ile Bitcoin Cash Trust ve 11.5 milyon dolar ile Zcash Trust oldu.

Grayscale-Bitcoin-Trust
Grayscale tarafından paylaşılan tablo. Kaynak

Reply