JPMorgan Gelecekte Bitcoin Pazarına Girebileceğini Açıkladı

Dünyanın en büyük bankalarından JPMorgan Chase’in eş başkanı Daniel Pinto, banka müşterilerinin Bitcoin’e henüz büyük bir talep göstermediğini açıkladı. Pinto, bitcoin’e duyulan talebin gelecekte artış gösterebileceğini söyledi.

Bitcoin’e duyulan kurumsal ilginin artması, Wall Street şirketlerini harekete geçirdi. CNBC’nin özel haberine göre JPMorgan yönetimi, Bitcoin pazarına girme fikrini değerlendirmeye başladı.

“Açık fikirli” olduğunu söyledi

JPMorgan global piyasalar müdürü Troy Rorhbaugh, 18 Ocak tarihinde bankanın eş başkanı Daniel Pinto ile görüştü. İkili, JPMorgan’ın gelecek planların değerlendirirken bankanın bitcoin pazarına girip girmeyeceği konusunu tartıştı.

Bloomberg’ün haberine göre Daniel Pinto, bitcoin konusunda “açık fikirli” olduğunu söyledi. Bununla ilgili CNBC’ye konuşan Pinto, şu ifadeleri kullandı:

“Eğer zaman içerisinde ortaya farklı yatırımcılar tarafından kullanılan, yeni bir varlık sınıfı çıkarsa, biz de bu sınıfa dahil olmak zorunda kalırız. (Bitcoin için) henüz bu kadar büyük bir talep yok. Ama bunun bir noktada değişeceğinden eminim.”

BlackRock ve Tesla örneği verdi

İki farklı dev isim olan BlackRock ve Tesla, bitcoin pazarına adım attı. JPMorgan Eş Başkanı, bu iki şirket üstünden örnek vererek bitcoin’e duyulan talebin büyümeye başladığını söyledi.

Pinto, kripto para kullanımının yaygınlaşması halinde sektördeki yasal belirsizliklerin giderilebileceğini açıkladı. JPMorgan yöneticisi, böyle bir durumda kripto para işlemlerinin ancak Coinbase gibi güvenilir borsalar aracılığıyla yürütüleceğini söyledi.

Reply