Ki Young: Bitcoin Balinaları Harekete Geçti, Dump Gelebilir

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin balinalarının harekete geçtiğini söylemiş oldu ve yakında dump gelebilme ihtimaline karşı yatırımcıları uyardı. CEO’ya gore dump, kısa vadede gerçekleşebilir.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yeni Bitcoin yorumuyla yatırımcıları dump mevzusunda uyardı. Tavsiye dışı olarak analizlerini aktaran CEO, Bitcoin balinalarının borsalara yüklü oranda para aktardığını gösterdi. Paylaşmış olduğu grafikteki kırmızı danger zone‘a dikkat çeken Ki Young, kısa vadede dump geleceğine inandığını belirtti.

All Exchanges Inflow Mean (144-block MA / Tüm borsalara meydana getirilen giriş akışının averajı) 2 BTC’yi geçti. Sanırım tehlikeli bir bölgedeyiz. Balinalar borsalarda etken olduğunda fiyat muhtemelen yatay seyredecek yada düşecektir.”

bitcoin-dump
Son 24 saatteki All Exchanges Inflow Mean grafiği. Kırmızı daire içindeki alan tehlikeli bölgeyi gösteriyor.

26 Kasım tarihinde de All Exchanges Inflow Mean’i (144-block MA) paylaşarak düzeltme beklediğini söyleyen CEO, şunları söylemişti:

“Bitcoin’e daha çok düzeltme gelebilir. All Exchanges Inflow Mean hala yüksek. BTC, Aralık ayına kadar 20 bin doları kıracaktır.”

Balinalar altcoin alıyor olabilir mi?

Bitcoin maksimalisti ve melek yatırımcı WhalePanda, Ki Young’un açıklamasına değişik bir perspektif getirdi. WhalePanda, balinalar için “Kim bilir altcoin alıyorlardır.yorumunda bulundu.

bitcoin-dump
John Cho isminde bir kullanıcı da WhalePanda benzer biçimde altcoin mevzusuna değinerek bir yorum getirdi. Cho, balinaların altcoinlere yönelmiş olabileceğini öne sürerek “Sanırım altcoinlerde satış yapmak istiyorlar.dedi.

Blockchain alanında emek harcamaları bulunan Anndy Lian da dump bekleyenlerden. Lian, Bitcoin balinalarının çeşitli borsalara para aktarma ettiğini, bu yüzden kısa vadede bir dump senaristliği görülebileceğini deklare etti. Bununla beraber, BTC fiyatının da düşüşe geçebileceğini söylemiş oldu.

bitcoin-dump

Reply