Kripto Paralarda Mining Nasıl Yapılır?

Kripto paralar popüler oldukça bunlara sahip olmak için farklı yöntemler araştırılmaktadır. Birden fazla yöntem bulunsa da bunların içinde en ilgi çekici seçeneklerin başında mining gelmektedir.

Kripto Para Mining Nedir?

Kripto paralara sahip olmak için iki seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerden ilki farklı bir para birimi kullanarak kripto para satın almaktır. Bir diğer seçenek ise İngilizce karşılığı ile mining ya da Türkçede madencilik olarak bilinen kavramdır.
Kripto para madenciliği yaparak kripto para kazanan kişilere madenci denmektedir. Kripto para birimlerinin kendi içinde kurduğu özel sistem sayesinde farklı görevleri yerine getiren kişiler kripto para ödülü kazanmaya layık olurlar. Kripto para mining için farklı görevler verilir ve madenciler bu görevleri yerine getirmeye çalışır.

Mining İçin Sistem Nasıl İşliyor?

Kripto paralarda bulunan merkeziyetsiz sisteme göre kişiler kendi çabaları doğrultusunda kripto para ödülü kazanabilirler. Belirli algoritmalar aracılığı ile kontrol edilen bu sistemler tüm kripto para birimleri için farklılık göstermektedir. Her kripto para birimi için belirli aralıklarla blockchain adı verilen sistemler oluşturur. Blockchain sistemleri farklı kripto para türleri için farklı şekillerde oluşturulmaktadır. Bazı para birimlerinde sadece belirli seviyenin üstünde olan ve yönetici sayılan kişiler blockchain oluşturabilir.
Dash olarak bilinen kripto para birimi Etherium gibi kendisini yenileyerek farklı bir blockchain için ilk adımı atmıştır. Yeni sisteme göre blockchain oluşturmak ve onaylamak için kişilerin belirli bir miktarın üstünde yatırımı olması gereklidir.

Kripto Paralarda Mining Nasıl Yapılır

Mining İle Çok Para Kazanmak Mümkün Mü?

Kripto paraların içinde en çok bilinen ve öncü kabul edilen para birimi bitcoindir. Bitcoin platformunda yapılan madencilik işlemlerinde her 2 dakikada bir blockchain oluşturulmaktadır.
Oluşturulan bu blockchain sonrasında verilen bitcoin ödülü yaklaşık olarak 6,25 bitcoindir. Verilecek olan ödülü kazanması için kişinin kendisine verilen görevi en kısa sürede ve en iyi şekilde bitirmesi gerekmektedir.
Genellikle mining yani madencilik faaliyetleri için en önemli şey kişinin sahip olduğu sistemin performanstır. Donanım özellikleri yüksek bir bilgisayar ile faaliyet göstermek kişinin önemli bir avantaj elde etmesini sağlayacaktır.

Reply