Krüger Bitcoin’i 125 Bin Dolara Götürebilecek Şeyleri Sıraladı

Popüler ekonomist Alex Krüger, Bitcoin fiyatı için önemli açıklamalarda bulundu. Krüger, Bitcoin ve Tesla hisseleri arasındaki korelasyona değinerek BTC’nin 125 bin doları görebilme olasılığının sinyallerini verdi.

Bitcoin yorumlarıyla gündeme gelen popüler ekonomist Alex Krüger, BTC fiyatının 125 bin dolara ulaşabileceğine dair bir açıklama yaptı. Twitter’da yaptığı açıklamasında Krüger, Bitcoin ve Tesla hisseleri arasındaki benzer fiyat hareketliliğine dikkat çekti. Krüger’e göre, Tesla’nın Ekim 2019’da başladığı boğa rallisi, şu anda Bitcoin’de görülen ralliye benzerlik gösteriyor. Ekonomist, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Tesla boğa rallisine Ekim 2019’da başladı. Bir ay sonra, yani 21 Kasım’da, tüm zamanların en yüksek seviyeleri arasındaki %10’luk kısma girdi.

Tıpkı şu andaki Bitcoin gibi.

Eğer önümüzdeki 12 ay içerisinde Bitcoin Tesla’nın yaptığı gibi performans gösterirse, BTC 125 bin dolara ulaşacaktır.”

krüger-bitcoin
Kırmızı: Tesla – Mavi: Bitcoin

“Bitcoin artık makro bir varlık”

Alex Krüger, yaptığı açıklamanın devamında Bitcoin’in makro bir varlık haline gelişine değindi. Krüger’e göre, Bitcoin’in 125 bin dolara ulaşacağına dair bir inanç duymak yerine neden o fiyata ulaşacağını bilmek daha önemli. “Bitcoin bir makro varlık haline geldi” diyen Krüger, Kovid-19 nedeniyle hükümetlerin yaptığı hamlelerin reel piyasaları olumsuz yönde etkilediğine dikkat çekti.

Ardından kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i altına alternatif olarak görmelerini ve BTC satın alıyor olmalarını vurgulayarak birçok kurumsal firmanın henüz BTC almamış olduğunu da belirtti.

Bitcoin ve Tesla arasında büyük benzerlik var

Krüger, Bitcoin ve Tesla arasındaki benzerliği vurgulamak adına daha detaylı bir açıklama yaptı ve şunları aktardı:

“Tesla ve Bitcoin arasında pek çok benzerlik var:
Her ikisi de önemli ve büyük varlıklardır.
Her ikisinin de geniş çok yıllık konsolidasyon aralığı var.
Her ikisi de olumlu gelişmelerle başlayan dikey bir boğa rallisine sahip.
Son olarak her ikisinin de uzun vadeli makro trend eğilimi bulunuyor.”

Bitcoin ve Tesla grafiği

Yahoo Finance’e ait olan aşağıdaki grafikte Tesla’nın tüm zamanlara ait fiyat hareketliliğini görebilirsiniz. Tesla, Nasdaq borsasında listeleniyor ve şu anda 489 dolardan işlem görüyor.

krüger-bitcoinCoinGecko‘nun tüm zamanlara ait Bitcoin grafiği ise aşağıdaki gibidir:

krüger-bitcoin

Reply