Makro Ekonomist Pal: Altınlarımı Satıp Bitcoin ve Ethereum Alıyorum

Real Vision CEO’su, altınlarını satmak için sell order (satış emri) verdiğini, onun yerine Bitcoin ve Ethereum alacağını deklare etti. Kripto para piyasasında ses getiren Pal’ın hamlesi, yüzlerce yorum ve binlerce beğeni aldı.

Raoul Pal, tüm altınlarını satacağını ve 80/20 oranında Bitcoin ve Ethereum alacağını duyurdu. Bir miktar dolar ve tahvili bulunduğunu söyleyen ekonomist, net değerinin %98’inin artık Bitcoin ve Ethereum‘da bulunduğunu söylemiş oldu. Pal, şunları aktardı:

“Pekala, son bomba: Yarın için tüm altınlarıma satış emri verdim. 80/20 oranında BTV ve ETH alacağım. Başka bir şeyim yok. Artık beni “#irresponsiblylong” (sorumsuzca long olmak) olmam haricinde kategorize edemeyeceksiniz. Hepinize iyi geceler.”

Niçin 80/20 ?

Kraken’de vazife alan ve Bitcoin ile ilgili yorumlarıyla çoğunlukla gündeme gelen Dan Held, Raoul Pal’ün son çıkışına yorum yaptı. Held, Pal’e “80/20 oranını tercih etmenin arkasında ne var?” diye sordu. Raoul Pal, “Ethereum muhtemelen 5/1 oranında daha iyi performans gösteriyor sadece kim bilir. BTC daha kolay bir tercih.” dedi.

“Aldığın ETH’leri BTC ile takas et”

Yatırımcı Stephen Cole, Raoul Pal’ün tweetine istinaden “Aldığın ETH’leri BTC ile takas et, bu senin için daha iyi bir hamle olur.” dedi. Fakat ekonomist Pal, buna katılmadığını ve bu şekilde bir hamlenin saçma olacağını söylemiş oldu.

bitcoin-ethereum
Meşhur ekonomist, BTC/ETH’de %100 long pozisyonda olacağını bir kez daha tekrarladı.

Peter Brandt’ten de bir itiraf geldi

Meşhur yatırımcı Peter Brandt de Pal’ün çıkışına yorum yapanlar arasındaydı. Bir kullanıcı, Brandt’e “Sizde durumlar iyi mi?” anlamında bir sual yöneltti. Brand ise şunları söyledi:

“Gayrimenkul haricinde, yüzde % olarak en büyük pozisyona haiz olduğum varlık Bitcoin. Fakat benimkisi Raoul’unkiyle kıyaslandığında oldukça düşük kalır.”

Reply