MicroStrategy CEO’sundan Bitcoin ve Tesla Yorumu

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, katıldığı bir programda Bitcoin ve Tesla hakkındaki sorulara cevap verdi. Saylor, Bitcoin’e olan büyük inancını koruduğunu ifade ederken Tesla CEO’su Elon Musk’ın sahip olduğu varlıkları Bitcoin’e yatırmasının en mantıklı hamle olacağını dile getirdi.

Fox Business’a konuk olan Michael Saylor, Bitcoin ve Tesla hakkındaki soruları yanıtladı. Bitcoin’in bir değer deposu olarak altın gibi güvenli limanları zamanla geçeceğini belirten Saylor, Elon Musk için de bazı yorumlar yaptı. Microstrategy CEO’su, Musk’ın Bitcoin’e yatırım yapmasının en mantıklı hamle olduğunu açıkladı.

“Bitcoin kurumsal düzeyde bir güvenli limandır”

Programın başlarında sunucu Charles Payne, Michael Saylor’a neden Bitcoin’e bu kadar inandığını sordu. CEO, şöyle yanıt verdi:

“İki şey söylemek istiyorum:
Birincisi; Bitcoin, kurumsal düzeyde bir güvenli liman varlığıdır ve her anlamda altından daha iyi olacak bir şekilde tasarlanmıştır.
İkincisi; BTC, dünyanın ilk dijital para ağıdır. Facebook ve Google’ın para hali gibi düşünebilirsiniz. Bu ağ, tüm parayı yıllarca saklayıp hiçbir kayıp yaşamadan transfer etmenizi sağlıyor.”

Fiat para birimlerinde görülen düşüşlere de değinen Saylor, bununla başa çıkmanın en iyi yolunun Bitcoin olduğunu söyledi. Sunucu, açıklamasının ardından Saylor’a Bitcoin’in nereye kadar çıkabileceğine inandığını sordu. Microstrategy CEO’su, “Bu bir ralli değil, balon da değil.” diyerek politik belirsizlikler, devalüasyon gibi olumsuzluklara değindi. Ardından da şirketlerin sahip oldukları USD para birimlerini BTC’ye çevirerek bu olumsuzlukları çözebileceklerini söyledi.

“Bitcoin, altın gibi değer deposu olan varlıkların önüne geçecek. Bu açıdan baktığımızda 100 – 200 trilyon dolarlık bir değerden bahsediyoruz. Bu nedenle BTC uzun bir süre değer kazanmaya devam edecektir.”

Tesla için en doğru hamle Bitcoin almak olacaktır

Payne’in “Elon Musk Bitcoin alacak mı?” sorusuna cevap veren Michael Saylor, Elon adına konuşamayacağını ancak eğer bilançoda 20 milyar dolar gibi bir rakam varsa bunu Bitcoin’e yatırmanın daha uygun olduğunu belirtti. Saylor, “Yılda bu paranın %20’sini kaybedeceğini biliyorsan yapılacak en basit şey tüm bu parayı BTC’ye dönüştürmek olacaktır.” diyerek yorumunu sonlandırdı.

Reply