Milyarder CEO’dan Önemli Bitcoin Tavsiyesi

Risk sermayedarı ve Virgin Galactic başkanı Chamath Palihapitiya, yeniden lider kripto para birimi Bitcoin hakkında oldukça kritik açıklamalarda bulundu. CNBC’nin Squawk Box programına katılan milyarder BTC destekçisi, insanların bundan yıllar sonra “iyi ki Bitcoin almışım” diyebileceklerini ima etti ve bunun için şimdiden BTC alınması gerektiğinin altını çizdi.

Bitcoin’e Bir Şans Verin

Chamath, Koronavirüs’ten etkilenen ekonomilerin sınırsız para basma ile aslında daha da büyük bir çukurun içine doğru ilerlemekte olduğunu ima eti. Wall Street’in efsanevi yatırımcılarından Paul Tudor Jones’un da birdenbire BTC yatırımı yapmaya başladığını belirten Chamath, bunun sebebinin ise içerisinde bulunduğumuz devasa deflasyon sarmalı olduğunu belirtti. Chamath bu ifadesi ile aslında dünyada birçok varlığın ve piyasanın değer kaybetmekte olduğunu vurguladı ve BTC’nin bu özelliği ile öne çıktığını belirtti.

Bitcoin gerçekten de 12 Mart tarihindeki düşüşü kısa sürede telafi etmeyi başardı ve yeniden 9.000 dolar yani düşüş öncesi seviyelerine çıktı. Piyasada diğer varlıklarla Bitcoin kadar ilişkisiz ve bağımsız olan başka bir varlık bulmakta zorlandığını belirten Chamath, yatırımcıların çok geç olmadan BTC’ye bir şans vermeleri gerektiğini düşünüyor.

Reply