Mobius: Bitcoin Fiyatını Tahmin Etmekle Uğraşmayın

Meşhur yatırım uzmanı Mark Mobius, son dönemde düşüş gösteren Bitcoin fiyatı ile ilgili Financial News‘a konuştu. Yatırımcı, “Bitcoin fiyatını tahmin etmekle uğraşmayın.” dedi.

Mobius Capital Partners LLP’nin kurucusu Mark Mobius, Bitcoin fiyatı üstüne meydana getirilen konuşmalara istinaden bazı yorumlarda bulunmuş oldu. Mobius, ilk olarak Bitcoin’in şu anki fiyat seviyesinin herhangi bir güvenilir kaynağa dayanmadığını beyan etti. Arkasından da BTC’nin tamamen “dedikodulara ve spekülasyonlara gore hareket ettiğini” söylemiş oldu.

“Kurumsal yatırımcılar borsalara akan Bitcoin’in sorumlusu”

Haberde, bazı büyük yatırımcıların perakende yatırımcılardan ziyade ustalaşmış yatırımcıların Bitcoin fiyatını yükselttiğine inandığına dair bir ifade geçiyor. Bitcoin’in 2017’de yapmış olduğu büyük ralliyle beraber birçok kurumsal yatırımcının adeta “kenarda beklediği” söylendi. 21Shares’in genel müdürü Laurent Kssis, Bitcoin’e meydana getirilen kurumsal yatırımlara atıfta bulunarak borsalara akan BTC’de görülen artışın sebebinin kurumsal yatırımcılar bulunduğunu dile getirmişti.

Bitcoin’deki düşüş oldukca konuşuluyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin’de görülen fiyat düşüşünü ABD’nin yeni bir kripto para politikası hazırlığından kaynaklanıyor olabileceğini öne sürmüştü. Amrstrong, ABD Gömü Bakanı Steven Mnuchin’in kısıtlayıcı bir kripto para bir politikası hazırlığında olabileceğini söylemişti. Bitcoin fiyatında görülen fiyat gerilemesi için bu gerekçe hemen hemen bir iddia olsa da birçok uzman ve yatırımcı Bitcoin fiyatı hakkında yorum ve endişelerini dile getirmeyi sürdürüyor.

Bitcoin’in son 24 saatteki performansı

Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saat içinde %0.9 oranında artış gösterdi. CoinGecko verilerine gore şu anda 16.940 dolar seviyesinde fiyatlanan Bitcoin, son bigün içinde 17,193 dolara kadar çıkmayı başardı. Bitcoin, bu hafta içinde 16.500 dolara kadar gerilemişti.

bitcoin-fiyatı

Reply