Peter Brandt’ten Bitcoin İçin 5 Bin Dolarlık Düşüş Uyarısı

Deneyimli yatırımcı Peter Brandt, bu hafta yaşana gerilemenin arkasından Bitcoin için daha çok düşüş gelebileceği uyarısı yapmış oldu. Brandt’e nazaran bu seferki düşüş dalgası ile BTC fiyatı 12 bin doları görebilir.

Uzman yatırımcı ve analist Peter Brandt, Bitcoin cephesinde yaşanmış olan neredeyse 2 bin dolarlık düşüşün arkasından yeni bir düzeltmenin kapıda bulunduğunun sinyalini verdi. Brandt geçmişten referans vererek şimdi de Bitcoin fiyatında, 19 bin doların üstündeki son görülen zirveden bu yana %37’lik bir düzeltme yaşanabileceğini söylemiş oldu. Bitcoin için Brandt’in işaret etmiş olduğu fiyat ise 12 bin 300 dolar.

Bitcoin için %37’lik düşüş kapıda mı?

Peter Brandit, Twitter üstünden 16 Kasım’da paylaştığı bir grafiği alıntılayarak düşüncelerini yineledi. Paylaşmış olduğu grafikte Bitcoin için 2015 – 2017 boğa piyasasını örnek gösteren Brandit, bu vakit aralığında averaj olarak 9 düşüş gözlemlendiğini söylemiş oldu.

Bitcoin-dusus-uyarisi
Peter Brandt’in paylaşmış olduğu, Bitcoin için 2015-2017 yıllarında işaret edilen 9 düşüşü gösteren grafik. Kaynak

Brandit, zirveden dip noktasına %37’lik bir düşüşün gözlemlendiğini belirtti. Deneyimli trader, Bitcoin fiyatının hali hazırda geride bıraktığımız eylül ayında 2 kere %10’luk düşüş gösterdiğini de ekledi. Uzman yatırımcı tüm zamanların en yüksek seviyesi ile bir sonraki üstün dereceli içinde 14 hafta kadar bulunduğunu da dile getirdi.

BTC fiyatı yüksekken düşükten alacağım diyenler, fikir satıcı olabilirler

Bitcoin’in son düzeltmesinin arkasından bu analizini tekrardan gündeme getiren deneyimli yatırımcı, bu kez %37’lik bir düşüş ile Bitcoin fiyatının 12 bin 300 dolar olabileceğini ileri sürdü. Brandit bu tahminini yinelediğinde, piyasadaki vurgunculuk psikolojisi ile ilgili bir de uyarıda bulunmuş oldu.

“Fiyat 19 bin doların üzerindeyken yaşanacak büyük çaplı bir düşüşte derhal Bitcoin alacağına yemin eden trader, 15 bin doların altında satıcı haline gelecektir.”

Brandt’in bu satıcı teorisini doğru bulanlarla beraber bu kez değişik bulunduğunu düşünenler de vardı. Twitter’da NebraskanGooner adı ile malum trader ve analist de bunlardan biriydi. NebraskanGooner, traderların bu kez ellerindeki BTC’leri satma mevzusunda 2015-2017’ye nazaran daha isteksiz olduklarını iddia etti.

Reply