Peter Schiff, Bitcoin ve Altını Kıyasladı

Önde gelen Bitcoin eleştirmeni ve altın yatırımcısı Peter Schiff, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin‘i öğrendikçe Altın yatırımlarını arttırmaya başladığını ifade etti. Bitcoin hakkındaki bilgilerinin kendisini bundan uzaklaştırıp altına yönlendirdiğini ifade eden Schiff, Bitcoin’i anlamadığını belirtenlere de bu şekilde cevap vermiş oldu.

ONS Altın Fiyatı, Bitcoin Fiyatını Yakalayacak Mı?

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile Bitcoin ve altın karşılaştırmasını içeren bir anket paylaşan Scihff, altın fiyatının ne zaman 1 BTC fiyatını geçeceğini sordu. Anket seçeneklerinden birisinde “bu hiçbir zaman olmayacak” ifadesinin yer alması ise tahmin edileceği gibi büyük bir oranla bunun seçilmesine neden oldu.

Euro Pacific Capital CEO’su ise birçok makalenin veya kullanılan oyun aksine ONS Altın fiyatının kesinlikle Bitcoin fiyatını geçeceğini belirtti. Şu an için Altın’ın toplam piyasa değeri 8 trilyon dolara yaklaşmakta ve Bitcoin’in çok ama çok üzerinde. Buna karşın Bitcoin ise özellikle Halving sonrasında beklenen fiyat yükselişini tam anlamıyla gösteremedi ve Schiff de bundan yola çıkarak Bitcoin’e yönelik eleştirilerini arttırmakta.

Reply