Tahminlerinde Şaşırmayan Analist, Bitcoin’in Ne Zaman Yükseleceğini Açıkladı

Daha önce lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yaptığı fiyat tahminlerinde yanıltmayan tecrübeli kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in tam olarak ne zaman yükselişe geçeceğini ve beklenen rallinin ne zaman başlayacağını açıkladı.

Bitcoin 10.500 Doları Kırmak Zorunda

Bitcoin’in uzun süredir 10.500 dolar seviyesinin altında sıkışıp kaldığını belirten Poppe, 10.500 dolardaki direncin kırılması durumunda fiyatın kısa süre içerisinde 16.000 dolara kadar çıkacağını düşünüyor.

Poppe, YouTube üzerinde yayınladığı videosunda durumun tam tersi bir şekilde devam edebileceğini ve Bitcoin’in 8.600 ile 8.800 dolardaki destek noktalarını kaybederek dibe kadar gerileyebileceğini vurguladı. Bu seviyenin kaybedilmesi durumunda fiyatın 6.000 dolar noktasına kadar düşeceğini belirten Poppe, yaşanan düzeltmenin ise daha büyük bir yükseliş için fırsat yaratacağını ifade etti.

BTC ve ETH’nin kurumsal yatırımcıların gösterdiği ilgi ile beraber yükseliş yaşayacağına kesin gözüyle bakan Poppe, bunun an meselesi olduğunu vurgulamakta.

Kurumsal yatırımcılara hizmet veren Grayscale’in günlük Bitcoin arzından çok daha fazla BTC satın aldığı biliniyor ve bu durum kesinlikle fiyatta arz talebe bağlı bir dengesizlik ve yükseliş yaratabilir.

Reply