Ünlü Milyonerden Bitcoin İçin 75 Bin Dolar Hedefi

ABD’li milyoner Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının üç yıl içerisinde 75 bin dolara çıkabileceğini düşünüyor.

Rich Dad Poor Dad adlı kitabın yazarı Kiyosaki geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. ABD ekonomisinin gidişatını yorumlayan Kiyosaki; ekonominin adeta “öldüğünü” ve Fed’in buna müdahalede “yetersiz kaldığını”ı söyledi.

Kiyosaki’nin görüşlerine göre yatırımcılar artık Fed’e güvenmiyor ve ABD ekonomisinin geleceğine umutlu gözlerle bakmıyorlar. Bunun sonucunda birçok yatırımcı altın, gümüş ve Bitcoin gibi emtialara yönelecek ve bunların fiyatı artışa geçecek. Kiyosaki’nin tahminlerine göre piyasalardaki bu hareketliliğin sonucunda altın 1 yıl içerisinde 3000 dolara, gümüş 5 yıl içerisinde 40 dolara, Bitcoin ise 3 yıl içerisinde 75 bin dolara çıkacak.

Devletten Bağımsız

Kiyosaki altın, gümüş ve Bitcoin gibi ürünleri uzun süredir destekliyor. Kendisinin bunu yapmasının en büyük nedenlerinden biri bunların devletten bağımsız ürünler olarak görülüyor olmaları.

Kendisi bundan neredeyse 2 ay önce Anthony Pompliano’nun düzenlediği podcaste katılıp Bitcoin’i neden bu kadar çok sevdiğini açıklamıştı. Kiyosaki yayın sırasında esprili bir şekilde Bitcoin’in “devlet ve para işlerini ayırmak için” kullanıldığını söylemişti. Kiyosaki ayrıca insanların Bitcoin sayesinde merkez bankasının kontrolünden çıktıklarını söylemiş, Fed ile ilgili şu yorumu yapmıştı:

“Fed bir merkez bankası değil adeta bir kartel gibi çalışıyor. Fed’i dünyanın en zengin insanları yönetiyorlar ve biz bu insanların kim olduklarını asla öğrenemeyeceğiz. Fed’i kontrol edenler dünyayı da kontrol ediyorlar.”

Reply