Ünlü YouTuber Andrei Jikh, 100 Bin Dolarlık Bitcoin Aldı

YouTuber Andrei Jikh, 100 bin dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı. YouTube kanalında 974 binin üzerinde abonesi bulunan Jikh, yatırımını Gemini borsasına yaptığını söyledi ve yatırımlarının son durumunu aktardı.

Finans üzerine yaptığı videoları ile tanınan popüler YouTuber Andrei Jikh, son videosunda yaptığı Bitcoin yatırımından bahsetti. Jikh, videosunda Gemini borsasından 100 bin dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı. Portföyünde yaklaşık 200 bin dolar bulunan Jikh, toplamda 133 bin dolarlık Bitcoin’e sahip. Yatırımlarının 57 bin doları ise Ethereum‘da bulunuyor.

Andrei Jikh, video açıklamasında Gemini hesabına 50 bin dolar aktardığını, 37 bin doların üzerindeki USDC’yi de Bitcoin’e çevirdiğini yazdı. Videoyu hazırladığı sırada yaklaşık 200 bin dolarlık yatırımı olduğunu ifade eden Jikh, 7.5 BTC ve yaklaşık 120 ETH’si olduğunu belirtti. Bunlara ek olarak, günlük 2 bin dolar yatırmak için hesabında beklettiği 10 bin doları daha olduğunu söyledi.

bitcoin-youtuber
Andrei Jikh’in Gemini hesabından bir görüntü.

Andrei Jihk kimdir?

Finans, yatırım, gelir, borsa gibi konularda hem yeni başlayanlar için hem de genel çaplı videolar çeken Jikh, söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığını sıkça dile getiriyor. YouTube kanalında 974 binin üzerinde abonesi bulunan Jikh, daha önce birçok çevrim içi yayın ve filmlerde de yer aldı. “Now You See Me 2” filminde danışmanlık yaptığını, ardından kendisi için YouTube’un en iyi yer olduğunu fark ettiğini söyledi. YouTube kanalı açmaya karar veren Jikh, kişisel finans üzerine videolar çekmeye başladı. Kanalı açtığı günden beri toplam ziyaretçi sayısı 75 milyonu aştı.

Bitcoin kart oyunu da yapmış

Andrei Jikh ve Patrick Kun, Kickstarter‘da yapmış oldukları Bitcoin oyun kartlarını tanıtmış ve proje, 12 saat içerisinde 20.000 dolarlık finansman hedefine başarıyla ulaşmıştı. Bitcoin temalı oyun kartlarında blockchain teknolojisi ile ilgili görseller bulunduğu ifade ediliyor. Çeşitli bulmacalar barındıran kartlar, kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Reply