Usta İsim Açıkladı: Bitcoin Yıl Sonunda 16.000 Dolar Olabilir

Bitcoin ve Ethereum fiyatları son günlerde kayda değer bir artış gösterdi. Bitcoin bu sırada 11.800 dolara; Ethereum ise 396 dolara çıktı. Peki günlerdir yükselen Bitcoin ve Ethereum hakkında uzman yorumu ne?

Sosyal medyada Crypto Michael olarak tanıdığımız Michael van de Poppe, Bitcoin ve Ether fiyatlarıyla ilgili yeni bir video yayınladı. Bitcoin ve Ether piyasalarındaki güncel durumu yorumlayan Michael, yatırımcıları ilerleyen günlerde nelerin bekliyor olabileceğine dair bazı ipuçları verdi.

Çok Hızlı Yükseldi

Bitcoin fiyatı 10 Haziran’dan sonra birkaç hafta boyunca 9.000-9.500 dolar aralığında seyretti ve bu süreçte yatay bir grafik çizdi. Daha sonra 10.000 dolar barajını aşan Bitcoin’in 11.000 dolara kadar yükselmesi pek uzun sürmedi.

Bitcoin fiyatındaki bu hareketliliğin 22 Temmuz tarihinde başladığını söyleyebiliriz. Bu ilgi çekici çünkü euro/dolar çifti de hemen hemen bu tarihlerde hareketlenmeye başladı ve dolar bu tarihlerde güç kaybetti. Bitcoin, altın ve gümüş fiyatlarındaki yükselişi buna bağlayan Michael; doların yeniden güç kazanması halinde Bitcoin’de de bir düzeltme görülebileceğini açıkladı.

Crypto Michael bu yüzden Bitcoin’de henüz bullish olmadığını söylüyor. Bitcoin’in şu anda direniş noktasında olduğunu hatırlatan Michael, ancak 12.000 dolar seviyesinin geçilmesi ve bu seviyenin destek noktası haline gelmesi halinde bullish olacağını belirtiyor.

Michael Bitcoin’in yeterli ivmeyi yakalayamaması ve 11.700 doların altına düşmesi halinde daha sert bir düşüşle karşılaşabileceğimizi söylüyor. Böyle bir senaryoda Bitcoin öncelikle 11.200 dolara doğru gerileyebilir ki böyle bir durumda yatırımcıların 10.800-11.000 dolar bölgesine dikkat etmeleri gerekir.

Bitcoin’de olası bir düşüş senaryosu, Kaynak

Fakat Michael bunun çok uzun süreli bir düşüş olmayacağı görüşünde. Onun tahminlerine göre Bitcoin fiyatında bir düzeltme görülse bile fiyatın önümüzdeki aylarda yükselmeye devam ettiğini göreceğiz. Öyle ki Bitcoin bu yılın sonlarına doğru 16.000 dolara doğru ilerleyebilir.

Bitcoin’de olası yükseliş senaryosu

Ethereum’da Son Durum Ne?

Temmuz ayına damgasını vuran kripto paralar arasında kesinlikle Ethereum da vardı. Temmuz ayının başında 225 dolar olan ETH fiyatı ay sonuna gelindiğine 330 dolara kadar çıktı. Ether daha sonra bu yükselişini sürdürdü ve kısa süre önce 400 dolara kadar çıktı. Peki bu seviyenin altına düştükten sonra şimdi yeniden 400 doları zorlayan Ether’da son durum ne?

Ethereum’un şu anda tıpkı Bitcoin gibi kritik bir bölgede olduğunu söyleyen Michael, 400 doların zorlu bir engel olduğunu düşünüyor. Onun tahminlerine göre Ether’ın bu seviyeyi aşması halinde bir sonraki hedef 417 dolar seviyesi olacak. Fakat Ether’ın bu seviyeye bir kerede ulaşmasının zor olduğunu söyleyen Michael, bu süreç içerisinde hafif dalgalanmalar görülebileceğine inanıyor.

Ethereum’da güncel görünüm

 

Reply