Venezuelalılar Bitcoin İle Pasaport Ödemesi Yapabilecek

Venezuela’nın Sivil kayıt hizmetlerinden sorumlu olan devlet kurumu SAIME, Venezuela pasaportu almak isteyen vatandaşların ödemelerini Bitcoin ile yapabilmelerini sağlayacak önemli bir adım attı. Reddit üzerinde 23 Haziran tarihinde yayınlanan gönderiye göre, bazı Venezuela kullanıcıları Bitcoin ödemesi için planlar yapıldığını doğruladı.

Venezuela’da Bitcoin Devri Başladı

Olay Twitter üzerinde de hızlı bir şekilde yayıldı ve yurtdışında yaşayan Venezuela vatandaşları ödeme ekranında Bitcoin seçeneğinin de olduğunu gösteren görselleri paylaşmaya başladı.

Source: Cointelegraph Spanish

BTCLovera isimli bir kullanıcı da konu hakkında yaptığı açıklamada kişisel olarak bunu doğruladığını ve Venezuela göçmenlik bürosunun ödemeler için Bitcoin kabul etmeye başladığını ifade etti.

Venezuela’da bir devlet kurumunda Bitcoin kullanılması, kesinlikle büyük bir adım. Bunun devamında diğer devlet dairelerinde de benzer ödeme yöntemleri kabul edilmeye başlanabilir. Ülkenin kendi kripto para birimi Petro birçok alanda kullanılsa da Bitcoin’in böylesine açık bir şekilde kabul edilmesi, dijital devrim için olumlu bir gelişme.

Reply