Willy Woo Bitcoin’de Konsolidasyon Beklediğini Açıkladı

Popüler kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin fiyatında görülen ralli üzerine bir analiz paylaştı. Analist, paylaştığı gönderide 13 bin dolardan 16 bin dolara yaklaşan Bitcoin fiyatında görülen bu rallinin tam anlamıyla bir zirve noktası özelliği taşımadığını, bullish eğilim devam ederken konsolidasyon beklentisi bulunduğunu açıkladı.

Veriler son 2 gün içerisinde yükselişe geçti

Willy Woo, on-chain aktivitenin ve Bitcoin fiyat hareketliliğini son 48 saat içerisinde rekora koştuğunu söyledi. 2017 yılından beri görülmeyen yeni bir kullanıcı akışının bulunduğunu ifade eden analist, Bitcoin fiyatının bu hareketlilikle birlikte 16 bin dolara kadar çıkmayı başardığını aktardı.

Bitcoin’de 2 haftalık beklenti

Analist, önümüzdeki iki hafta içerisinde yükseliş beklentisini devam ettirdiğini, ancak konsolidasyon görüleceğini söyledi. Glassnode’un SOPR (harcanan miktardan elde edilen kar oranı) ölçeğine göre yüksek sayıda yatırımcının kar elde ettiği görülüyor. Woo, bunun fiyattaki ani artışları engellediğini savundu. Bununla birlikte, analist borsalardan bireysel cüzdanlara taşınan Bitcoin’lerin hacminde görülen organik artışı oldukça şaşırtıcı bulduğunu dile getirdi.

bitcoin-willy-wooBitcoin’de 3 aylık beklenti

Yatırım aktivitesinin yükseldiğini söyleyen Woo, boğa rallisinin yatırım hızında artış gerektiğini vurgulayarak yeni yatırımcılarda satın alma aktivitesinin yüksek olduğunu ifade etti. Mevcut durumda, orta veya uzun vadede yükselişin süreceğini belirtti.

bitcoin-willy-wooWill Woo, son olarak Bitcoin’de görülen yükselişin 2 günlük bir pump mı yoksa daha uzun vadeli bir konsolidasyon mu olduğunu söylemek için erken olduğunu, fiyatta görülen artışın sürmesi için ise fiyatın biraz stabil ilerlemesi gerektiğini belirtti. Son olarak Twitter’da şunları söyledi:

“Fiyatta tam bir sıçrama beklemiyorum. Öncelikle konsolidasyonun tamamlanmasını, ardından daha fazla yükseliş hareketi bekliyorum.”

Reply