Winklevoss İkizleri Bitcoin Fiyatının Neden Yükseldiğini Açıkladı

Bitcoin yatırımcısı ve kripto para borsası Gemini kurucuları Winklevoss kardeşler, CNBC’ye verdikleri demeçte şu anki Bitcoin boğa koşusunun öncekilerden farklı olduğunu söyledi. Winklevoss ikizleri, bunun sebebini ise kurumsal yatırımcıların büyük miktarlarda BTC satın alması olduğunu gösterdiler.

Erken dönem Bitcoin yatırımcılarından olan Tyler ve Cameron Winklevoss, Singapur Fintech Festivali kapsamında CNBC ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Kripto para yatırımcısı ikizler, bu yıl bilgi sahibi yatırımcıların Bitcoin rallisinin bir parçası olduğunu belirterek; bu seferkinin önceki boğa koşularından ayrıldığını söylediler. Tyler Winklevoss yaptığı açıklamalarla Bitcoin fiyatının yükselmesinin nedenini hem kurumsal hem de bilgili yatırımcılar olarak gösterdi.

Bitcoin yatırımı yapan “süper sofistike” yatırımcılar var

Kripto para borsası Gemini’nın kurucularından olan Tyler Winklevoss, “bu boğa koşusunda yatırımcı türü çok daha farklı” diyerek “süper sofistike” olarak adlandırdığı Paul Tudor Jones, Stanley Druckenmiller gibi isimleri örnek gösterdi. Tyler Winklevoss, bu seferki rallinin perakende yatırımcılar tarafından yürütülmediğini söyledi.

“Bu en sofistike ve zengin kesim, sessizce Bitcoin satın alıyor. Bu bir FOMO meselesi değil, bu yüzden 2017’den çok farklı. Bu isimler, şirketler, yatırımcılar o dönem Bitcoin sektöründe değillerdi.”

İkiz kardeşi ile birlikte Gemini borsasının kurucularından olan Tyler Winklevoss, bu zengin ve deneyimli yatırımcıların Bitcoin’i, enflasyona karşı korunmak için bir varlık olarak görerek; altını tahtından indirebileceğine inandıklarını dile getirdi.

“Square ve MicroStartegy gibi halka açık şirketler, hazine rezervlerini Bitcoin’e aktarıyor. Çünkü yaklaşmakta olan para basımı ve teşvik politikaları ile enflasyon için endişeleniyorlar.

500 bin dolarlık tahminlerinin arkasındalar

Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler verdikleri demeçte Bitcoin fiyatının önümüzdeki 10 yıl içinde 500 bin dolara ulaşabileceğini düşündüklerini yinelediler. Cameron Winklevoss Bitcoin’den altından daha iyi yeni bir değer deposu olarak bahsetti. Cameron Winklevoss BTC fiyatının bugünden 25 ilâ 40 kat daha değerli olacağını tahmin ettiğini söyledi.

Tyler Winklevoss kardeşinin sözlerini yineleyerek 500 bin doların dahi Bitcoin için “mütevazi bir tahmin” olduğunu da ekledi. Tyler Winklevoss Bitcoin için altının bir üst modeli benzetmesi yaparken, BTC’nin yaygın bir ödeme ağı haline gelmesi ile fiyat yükselişi için sınırın kalmayacağını da belirtti. Bitcoin fiyatı bu ay birçok borsaya göre 2017 rekorunu kırarak neredeyse 19 bin 900 dolara kadar dayanırken; şu an son 7 günde yaşadığı %8’den fazla düşüş ile 17 bin 800 dolar sularında seyrediyor.

Reply