XRP Nedir?

XRP olarak bilinen kripto para birimi Ripple hesaplar arasında transfer edilebilir ya da belirli platformlar üzerinden farklı para birimleri ile ödenerek satın alınabilir.

XRP Nedir?

Ripple ağı olarak bilinen kripto para ağının kripto para birimi olan XRP, ilk yıllarda Ripple olarak piyasada yerini almıştı. Daha sonra 2018 yılından itibaren bu para biriminin adı Ripple yerine XRP ile değiştirildi. Yani bu noktada bakıldığında XRP önemli kripto paralardan birini ifade etmektedir.
XRP satın almanın en kolay yolu BtcTurk platformunu kullanmaktır. Ülkemizde BtcTurk tarafından satılan XRP aynı zamanda bitcoin gibi farklı kripto para birimlerine sahip olan kişiler tarafından da yine aynı platform üzerinden takas yapılarak alınabilir.

XRP Transferi Nasıl Yapılır

XRP Transferi Nasıl Yapılır?

XRP transferi demek bir XRP wallet yani cüzdan üzerinden başka bir cüzdana istenen miktarda kripto para gönderilmesi demektir. Bu işlem kişinin XRP kripto paralarını bulundurduğu platforma göre değişiklik göstermektedir. BtcTurk, Binance gibi birbirinden farklı platformlar üzerinden XRP almak mümkün olduğu için bunların hepsinde farklı politikalar uygulanmaktadır.
Transfer işlemi XRP için tüm bu platformlar üzerinden mümkündür. Bu noktada kişi farklı bir cüzdana göndereceği XRP miktarını belirlemeli ve site tarafından verilen talimatlara uymalıdır. Bu şekilde para transferi yapılabilmektedir. Ülkemizde BtcTurk yoğunluklu olarak XRP transferi için kullanılsa da farklı platformları kullanarak da XRP satın almak ve transfer etmek mümkündür.

XRP Transferinin Avantajları

XRP transferi temelde bir kripto para birimi transferidir. Eski dönemlerden beri özellikle bankalar tarafından yapılan para transferleri son derece maliyetli olmaktadır. Birçok banka aynı banka içerisinde yapılan havale işlemleri için bile masraf kesmektedir. Swift gibi Eski teknolojiler kullanılarak yapılan bu para transferlerinde özellikle yurtdışına gönderilen transferler hem uzun sürmekte hem de yüksek maliyetli olmaktadır.
XRP transferi gibi güncel teknolojilerin kullanıldığı para transferi metotlarında hem maliyetler son derece düşük hem de süreler son derece kısadır. Bu nedenle gelecek dönemlerde XRP transferinin git gide daha yaygın hale gelmesi ve tüm dünyada sıkça kullanılması beklenmektedir.

Reply