Yatırımcılar Yanıtladı: Bitcoin Fiyatı Düşmeye Devam Edecek mi?

Sosyal medya üzerinden düzenlenen bir ankete göre kripto para yatırımcılarının çoğu Bitcoin fiyatının düşmeye devam edeceğini düşünüyor.

Kripto para camiasının en tanındık yorumcularından biri olan Josh Rager kısa süre önce bir anket düzenledi. Rager Twitter üzerinden düzenlediği bu ankette yatırımcılara Bitcoin’in gidişatıyla ilgili oldukça basit bir soru sordu: Bitcoin düşmeye devam edecek mi?

Düşüş Gelebilir

Hemen hemen bir haftadır 9 bin 200-9 bin 500 dolar bölgesinde duran Bitcoin’in anlık fiyatı 9 bin 270 doların biraz üstünde. Ancak Twitter’daki bu ankete katılan yatırımcıların büyük bir kısmı Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde aşağı yönde hareket edeceğini düşünüyorlar.

Bitcoin’in geçtiğimiz son 5 gün içerisindeki performansı, TradingView

Josh Rager’ın geçtiğimiz günlerde (BTC fiyatı 9 bin 400 dolar seviyesindeyken) düzenlediği ankete 2 binden fazla yatırımcı katıldı. Ankete katılan yatırımcıların yüzde 61’inden biraz fazlası Bitcoin’in henüz dibi görmediğini ve fiyatın 8 bin 500 dolara kadar düşebileceğini belirtti. Katılımcıların geri kalan kısmı ise BTC’nin dibi gördüğünü ve fiyatın bu noktadan sonra yükselişe geçeceğini düşünüyor. Sosyal medyada düzenlenen bu gibi anketler piyasanın gidişatına dair pek güvenilir sonuçlar vermeseler de yatırımcılar arasındaki tutuma dair bir fikir verebiliyor.

Reply